Jak zarządzać zgodnie z zasadami scrum?

Agile i scrum to dzisiaj dwa bardzo modne słowa. Pytanie jednak pozostaje -co one oznaczają? Jak zarządzać zgodnie z zasadami scrum? Na te pytania odpowiedź będzie znajdywała się poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jak zarządzać zgodnie z zasadami scrum?

Agile i scrum to dzisiaj dwa bardzo modne słowa. Pytanie jednak pozostaje - co one oznaczają? Jak zarządzać zgodnie z zasadami scrum? Na te pytania odpowiedź będzie znajdywała się poniżej...

Agile i scrum - najważniejsze informacje

Cóż to jest agile? Otóż jest to nic innego jak zarządzanie zwinne. Dzięki niemu bardziej skupiamy się na zadowoleniu klienta i sukcesie, niż na formalności i biurokracji. Zasadniczo cele agile umożliwione są przez różne metodyki. Kluczową tu będzie bez wątpienia scrum.

Co wyróżnia tę metodykę? Tu bardzo dużą rolę odgrywa dość ciekawie skomponowany zespół oraz to, że w scrum występują tzw. spritny, które umożliwiają szybszą realizację celu. Zasadniczo scrum doskonale nadaje się do zespołów, w których ma powstać coś materialnego np nowa linia ubrań, dom itp.

Aby zgłębić tajniki zarządzania zwinnego, przydatne może być szkolenie agile.

Jak zarządzać zgodnie z zasadami scrum?

Zasadniczo scrum uznawane jest za naprawdę wyjątkowe rozwiązanie dla wielu firm. Pytanie jednak pozostaje, w jaki sposób powinno się zarządzać zgodnie z zasadami scrum? Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć, że wdrożenie tego systemu wcale nie jest takie łatwe, jakby to się mogło wydawać. Zacznijmy od krótkiego omówienia, jak w zasadzie wygląda zespół w takim scrum.

Otóż mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym odejściem od znanych konwenansów. Nie ma bowiem jednego, głównego lidera oraz rzeszy innych osób. Wręcz przeciwnie jest product owner - osoba zajmująca się głównie relacjami z klientami, sprawdzaniem, czy dany produkt na pewno jest zgodny z oczekiwaniami, modyfikowaniem różnych zadań, przydziałów itp.

Dalej jest scrum master - to niejako coach, mistrz, który sprawdza, czy wszelkie działania podejmowane są w zgodzie ze scrum. Wreszcie wyróżnić możemy zespół deweloperski, czyli osoby, które są specjalistami w swojej dziedzinie.

Zasadniczo zatem, aby zarządzać zgodnie z zasadami scrum koniecznie trzeba zainwestować w szkolenia scrum product owner, szkolenie scrum developer oraz szkolenia scrum master. Co więcej trzeba także mieć na uwadze to, że przeszkolić trzeba także odpowiednich pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.