Jak zostać product ownerem?

Zarządzanie projektami, czy też mówiąc inaczej – project management to dziedzina ludzkiej działalności biznesowej nazywana często zawodem przyszłości. Związane są z nią wszelkie czynności mające na celu zrealizowanie celów związanych z poszczególnymi projektami.

Gamma - Jak zostać product ownerem?


Jak zostać product ownerem?

Szkolenie agile, scrum szkolenie

Zarządzanie projektami, czy też mówiąc inaczej - project management to dziedzina ludzkiej działalności biznesowej nazywana często zawodem przyszłości.

Związane są z nią wszelkie czynności mające na celu zrealizowanie celów związanych z poszczególnymi projektami. Niegdyś odbywał o się to w oparciu o metody tradycyjne, dziś głównie w oparciu o tak zwane zwinne metodyki, takie jak agile i scrum.

Szkolenie scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master

Scrum developer, scrum master oraz product owner to trzy stanowiska wchodzące w skład typowego zespołu scrumowego. Każda z tych postaci pełni określone funkcje, wspólnie zaś muszą wypracowywać konkretne, jak najkorzystniejsze rozwiązania zarówno dla strony zlecającej wykonanie projektu, jak i przedsiębiorstwa, które się tego zadania podjęło.

Scrum developerzy to osoby, które zajmują się głównie stroną techniczną prac nad projektem. Szukają najbardziej optymalnych rozwiązań a następnie zajmują się ich wdrażaniem. De facto realizują pracę związane z projektem. Scrum master odpowiedzialny jest za to, aby prace przebiegały w oparciu o metodykę scrum.

Oznacza to, że nie tylko kontroluje, czy wykorzystywane są odpowiednie techniki i narzędzia, ale też upewnia się, że każdy zdaje sobie sprawę z sensu ich stosowania. Scrum master wspiera zarówno developerów, jak i product ownera. Jest też swego rodzaju ogniwem, które te dwa stanowiska łączy i zapewnia odpowiednią komunikację. W zespole musi też znajdować się osoba reprezentująca interesy zleceniodawcy.

Zwinne metodyki zarządzania zakładają, że od kurczowego trzymania się ustalonego odgórnie planu ma to, aby końcowy produkt był jak najbardziej funkcjonalny i satysfakcjonujący dla obu stron. W tym celu na różnych etapach prac wprowadzane są do projektu różnego rodzaju modyfikacje. Muszą one oczywiście być zatwierdzone przez klienta.

W jego imieniu wypowiada się product owner. Aby zdobyć kompetencje niezbędne do wykonywania obowiązków związanych z tym stanowiskiem warto wziąć udział w szkoleniu mu dedykowanym, jak i innych szkoleniach biznesowych z zakresu SCRUM.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.