Jak zostać profesjonalnym kierownikiem?

Niezależnie od wielkości firmy, zarządzanie projektem stoi zawsze na pierwszym miejscu w ocenie potencjalnej efektywności i skuteczności danego przedsięwzięcia…

Gamma - Jak zostać profesjonalnym kierownikiem?

  Wywiązanie się z ustalonych terminów, rozplanowanie wydatków zgodnych z przydzielonym budżetem, spełnienie wymagań stawiany przez klienta i politykę firmową odnośnie jakości produktu końcowego – każdy z tych czynników zależny jest od sprawnego zarządzania zespołem pracowników pracujących nad projektem.

  Zadaniem lidera jest taka koordynacja zadań, aby wszyscy wywiązywali się ze swoich obowiązków i maksymalnie wykorzystywali nabyte umiejętności w połączeniu z naturalnymi predyspozycjami. Niezbędna do tego celu jest właściwa komunikacja i odpowiednie rozplanowanie zadań w czasie, a na wypadek sytuacji kryzysowe, sprawne zapobieganie ryzyku, jakie wystąpi.
  Czego oczekuje się od kierownika?

  Umiejętność wyciągania wniosków z poniesionych porażek oraz wytyczenie celów, które będą konsekwentnie realizowane – to są właśnie umiejętności, jakich firmy oczekują od swoich kierowników. Wykształcić je pozwala kurs zarządzania zespołem – profesjonalnie zorganizowane kursy, które kończą się zdaniem egzaminu certyfikującego, poświadczającego osiągnięty poziom biegłości w danej dziedzinie wiedzy: zarządzaniu czas, ryzykiem, projektem, harmonogramem, zespołem.

  Jakie są najważniejsze czynniki decydujące o sukcesie?
  Tym, co liczy się najbardziej, to komunikacja między członkami zespołu. Wszelkie nieporozumienia, przejawy rywalizacji, zazdrość czy nadmierna pewność siebie i wyrażenie swojego zdania mogą doprowadzić do niechybnego konfliktu. W jego rezultacie praca przestanie być płynna, terminy zaczną uciekać, zanim ktokolwiek zda sobie sprawę, a kryzys będzie się jedynie pogłębiał, kiedy członkowie będą się obarczali winą.

  Jak delegować i motywować zespół? Jak zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem. Sprawdź je.

  Jak zaradzić kryzysowi?
  Aby firma mogła się rozwijać, potrzebni są ludzie. Aby ludzie dokładali wszelkich starań, konieczne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. Zapewnienie rozwoju bądź stabilności zatrudnienia, realizację aspiracji czy też wytyczenie drogi do osiągnięcia celu.
  Sprawne zarządzanie zespołem jest złożonym procesem, na który wpływa wiele czynników, a ich zdeterminowanie zalicza się do podstawowych umiejętności kierownika.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.