Jakie fazy występują podczas pracy zespołu projektowego?

Każde zarządzanie projektem składa się z trzech podstawowych etapów. W tych trzech etapach (początkowym, środkowym i końcowym), występują z kolei poszczególne fazy, które składają się na cykl życia całego projektu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie fazy występują podczas pracy zespołu projektowego?

Każde zarządzanie projektem składa się z trzech podstawowych etapów. W tych trzech etapach (początkowym, środkowym i końcowym), występują z kolei poszczególne fazy, które składają się na cykl życia całego projektu.

Pierwszą fazą na etapie początkowym jest sam pomysł na projekt. Wtedy również powołuje się kierownika projektu i tworzy kartę projektu. Agile szkolenie wskazuje również, że w początkowym etapie cyklu życia projektu powinno się powołać zespół projektowy.

Jest to niezwykle ważny element, bowiem od wyboru poszczególnych członków zespołu może zależeć wynik końcowy projektu, podejmowane działania i osiągnięcie celów. Wiele osób decyduje się na wybór członków zespołu o wysokich kwalifikacjach.

Jeśli ktoś ukończył szkolenie scrum developer, bądź szkolenie product owner ma ogromne szanse na to, by zostać wybranym do zespołu, a także by powierzono takiej osobie ważne zadania. Ostatnią fazą początkowego etapu powinno być ustalenie zakresu projektu.

Na etapie środkowym cyklu życia projektu istotnymi fazami jest planowanie jego celów i harmonogramu. Jednakże, jak pokazuje scrum szkolenie, w przypadku metodyk zwinnych nie zawsze konieczne jest ścisłe trzymanie się tych zasad.

Stanowią one raczej wyznacznik, pewne wskazówki, nie zaś zobowiązujący plan działania. Następnie, odbywa się realizacja projektu, wypełnianie poszczególnych zadań, ciągły monitoring i regularne wnoszenie zmian i poprawek, by zrealizować projekt zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Osobą, której najczęściej powierza się na to zadanie jest kierownik projektu, jego manager, który w przypadku zespołu scrumowego ukończył szkolenie scrum master. Wszystkie pozyskane umiejętności podczas tego szkolenia pozwalają tej osobie na właściwe podejmowanie decyzji i rozsądne zarządzanie pracą.

Po zrealizowaniu projektu następuje etap jego akceptacji. Po zaakceptowaniu produktu końcowego następuje zwykle etap końcowy. Na tym etapie odbywa się zatwierdzenie i przekazanie gotowego produktu, zrealizowanego przez zespół projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.