Kiedy warto zatrudnić handlowca?

Czasami jakiś doradca albo osoba związana z naszą firmą powiedzą nam, że w zasadzie to według nich potrzebny nam jest do firmy handlowiec. Co to w zasadzie znaczy? Kim jest taki handlowiec?

zdjęcie - (the_title())


Kiedy warto zatrudnić handlowca?

Czasami jakiś doradca albo osoba związana z naszą firmą powiedzą nam, że w zasadzie to według nich potrzebny nam jest do firmy handlowiec. Co to w zasadzie znaczy? Kim jest taki handlowiec? Kiedy warto taką osobę zatrudnić? Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji? Czy takiego handlowca musimy jeszcze jakoś przeszkolić? Na te wszystkie pytania i na wiele innych odpowiemy poniżej...

Kim jest handlowiec?

Zanim jednak jeszcze powiemy, czy w ogóle jako firma potrzebujemy handlowca, warto pomyśleć, kim w zasadzie taki handlowiec jest i czym się zajmuje. Przede wszystkim handlowiec to specjalista o sprzedaży.

Jednak istnieje wiele możliwości interpretacji tego określenia. Handlowiec to osoba pośrednicząca w procesie sprzedaży pomiędzy klientem a firmą, lecz może to być zarówno po prostu zwykły sprzedawca a transakcja będzie dotyczyła pralki, jak i przedstawiciel międzynarodowego koncernu, który załatwił sprzedaż innemu koncernowi miliona takich pralek.

Zasadniczo jednak handlowiec to osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie nowych grup klientów, nawiązywanie z nimi kontaktów, zdobywanie informacji o nich.

Kiedy potrzebny jest handlowiec?

Wbrew obiegowej, zdroworozsądkowej opinii handlowiec wcale nie jest potrzebny na samym początku istnienia firmy. Tak naprawdę warto go zatrudnić dopiero wtedy, kiedy już będziemy mniej więcej wiedzieć, czy nasza firma jest w stanie zdobyć stabilną pozycję na rynku i przebić się przez konkurencję. Co bowiem warto podkreślić - handlowiec z zasady rozwija już coś, co zaistniało, a nie buduje firmę od początku.

Szkolenie dla handlowców - czy naprawdę warto w nie inwestować?

Czy jeśli zatrudnimy już takiego handlowca, to warto jeszcze jakoś go dodatkowo edukować? Na pewno trzeba go przeszkolić z zakresu towarów i usług, których sprzedażą będzie się on zajmował.

Zawsze także dobrym pomysłem są szkolenia negocjacje, ponieważ to dzięki nim właśnie handlowiec zdobywa pełne umiejętności do tego, aby skutecznie zwiększać sprzedaż i zdobywać nowych klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.