Metodyki ułatwiające zarządzanie projektami

Zarządzanie projektem staje się nie lada wyzwaniem. Głównie przez złożoność projektów w porównaniu do tego, co niegdyś było wykonywane. Obecnie żyjemy w czasach, w których wszystko jest większe lub bardziej skomplikowane / wyrafinowane niż niegdyś.

zdjęcie - (the_title())


Metodyki ułatwiające zarządzanie projektami

Zarządzanie projektem staje się nie lada wyzwaniem. Głównie przez złożoność projektów w porównaniu do tego, co niegdyś było wykonywane. Obecnie żyjemy w czasach, w których wszystko jest większe lub bardziej skomplikowane / wyrafinowane niż niegdyś - wystarczy spojrzeć na drapacze chmur i niesamowite budynki o wyjątkowej architekturze, mosty, a także wszystkie nowinki technologiczne.

W związku z tym, że coraz więcej rzeczy staje się możliwych do wykonania i wchodzi do naszej codzienności, ludzie zaczynają myśleć coraz wznioślej, mając apetyt na rzeczy, które niegdyś byłyby nie do pomyślenia.

Odpowiadanie na wymagania klientów staje się problemem - zwłaszcza, kiedy wymagania te lub oczekiwania zmieniają się jak w kalejdoskopie... "Bo skoro jest to możliwe i najnowsza technologia w zeszłym miesiącu stała się powszechna, to dlaczego ja nie mogę mieć tego wykonane przez waszą firmę?".

Na szczęście, istnieją metody, które pozwalają na sprawne zarządzanie nawet najbardziej skomplikowanymi projektami. Do metodyk ułatwiających zarządzanie projektami można zaliczyć zarządzanie zwinne - dostosowane do wymagających projektów, ale skupiające sie na ich wykonywaniu w możliwie jak najprostszy sposób. Z Agile w parze doskonale łączy się scrum - jest to metoda pracy zakładająca istnienie trzech ról w zespole - product ownera, scrum mastera i scrum developerów.

Szkolenie product owner pomaga podnieść kwalifikacje i wiedzę z zakresu obowiązków właściciela produktu. Do obowiązków product ownera należy przede wszystkim komunikacja między członkami zespołu a klientem i upewnienie się, że cały zespół doskonale rozumie, czego od nich klient oczekuje.

Szkolenie scrum master wprowadza w tajniki pracy osoby, której zadaniem będzie usuwanie wszelkich przeszkód projektowych, które mogłyby zagrozić powodzeniu projektu.

Project management szkolenia pozwalają na zapoznanie się z innymi ciekawymi technikami zarządzania projektem, ale należy pamiętać, że do sukcesu projektowego ważne jest przeszkolenie wszystkich członków zespołu - w tym developerów. Szkolenie scrum developer okaże się więc strzałem w dziesiątkę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.