Motywacja w pracy

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm poszukuje sposobów na zmotywowanie swoich pracowników do pracy, wskazując na to, jak ważna jest zależność i dobra współpraca pomiędzy zatrudniającym a zatrudnionym. W momencie kiedy firma nie buduje dobrych relacji z pracownikiem, on nie czuje się w żaden sposób z daną organizacją związany, a to z kolei oznacza, że nie będzie mu zależało na osiąganiu wysoko postawionych celów.
zdjęcie - Motywacja w pracy
 
W dzisiejszych czasach coraz więcej firm poszukuje sposobów na zmotywowanie swoich pracowników do pracy, wskazując na to, jak ważna jest zależność i dobra współpraca pomiędzy zatrudniającym a zatrudnionym. W momencie kiedy firma nie buduje dobrych relacji z pracownikiem, on nie czuje się w żaden sposób z daną organizacją związany, a to z kolei oznacza, że nie będzie mu zależało na osiąganiu wysoko postawionych celów.
 
Motywacja powinna być budowana od początku nawiązania stosunku pracy i rozwijana przez różne dodatkowe czynniki przez cały czas. Istotnym problemem będzie także zwrócenie uwagi na tych, którzy pracują w grupach, ponieważ często wystarczy tylko jedna osoba, która skutecznie zdemotywuje wszystkich pozostałych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Na czym zatem opierać motywację pracowników w firmach? Przede wszystkim będzie to poszukiwanie wewnętrznej motywacji pracowników. Muszą oni wiedzieć, po co pracują, jakie cele są do osiągnięcia i jakie możliwości i umiejętności personalne mogą wykorzystać, a jakie udoskonalić, by sukces osiągnąć.

Każdy pracownik musi widzieć sens swojego działania i wiedzieć że stanowi on element układanki, dzięki któremu wszystko w firmie działa, a proces idzie do przodu. Motywację tego typu można wzmacniać przez różnego rodzaju szkolenia i kursy językowe, wówczas pracownik zauważy, że nie tylko daje coś od siebie, ale otrzymuje w zamian możliwość rozwijania swoich talentów.

Drugim typem motywacji jest motywacja zewnętrzna, stymulowana przez różne czynniki, wśród których najbardziej bezpośrednim i skutecznym będzie premia do wynagrodzenia bądź awans na ciekawe stanowisko. Bardzo pozytywnie na jednostkę może też podziałać praca grupowa, pod warunkiem, że każdy ma szansę się wykazać. W takich momentach, kiedy grupa ze sobą współpracuje i każdego traktuje się z równą uwagą, może to być chwila wypłynięcia na powierzchnię ukrytych talentów.

Najważniejszą kwestią będzie jednak uwaga przełożonego, ponieważ każdy pracownik potrzebuje zostać czasami doceniony przez zwierzchnika. Gdy widzi, że jego starania są zauważane, będzie chciał się wykazać po raz kolejny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.