Na czym polega praca według metodyki scrum?

Zarządzanie projektami weszło już na dobre w metody zarządzania w przedsiębiorstwach czy organizacjach. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to niezwykle skuteczny i przyjazny sposób zarządzania.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega praca według metodyki scrum?

Zarządzanie projektami weszło już na dobre w metody zarządzania w przedsiębiorstwach czy organizacjach. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to niezwykle skuteczny i przyjazny sposób zarządzania. Jednak w jego zakresie również możemy wyróżnić wiele metodyk, które są stosowane. Do tych najpopularniejszych w ostatnim czasie z pewnością zaliczyć możemy metodyki zwinne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

Praca w organizacji według metodyk zwinnych staje się coraz chętniej wybieranym sposobem pracy. Dzieje się tak, gdyż dostrzeżono ogromną różnicę w efektywności i skuteczności takiej pracy, łatwości osiągania celu i faktycznej zmianie na lepsze.

Na czym jednak polega taka praca? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza nam agile szkolenie, podczas które możemy poznać wiele metodyk zwinnych, w tym również tą najpopularniejszą w ostatnim czasie, czyli metodykę scrum.

W przypadku tej metodyki nie mamy do czynienia z tradycyjnym zarządzaniem projektami. Dość często kierownik projektu staje się osobą o znacznie szerszych obowiązkach, a szkolenie scrum master pomaga zrozumieć te zadania. Choć taka osoba często pełni tradycyjną rolę kierownika projektu, to równocześnie staje się osobą o wielu innych zadaniach, których podejmuje się w projekcie.

Członkami zespołu w metodyce scrum często są osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Nie rzadko są to uczestnicy różnego rodzaju kursów, jak choćby szkolenie product owner, czy również bardzo przydatne szkolenie scrum developer.

Podczas tych szkoleń mogą zrozumieć swoje zadania w zespole, nauczyć się pracy zgodnej z tą metodyką i rzeczywiście przyczynić się do sukcesu całego zespołu. Warto jednocześnie pamiętać, że metodyka ta skupia swoją uwagę przede wszystkim na efektach końcowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

Choć często ustalany jest plan pracy i jej harmonogram, to w rzeczywistości nie zawsze zespół wywiązuje się z tych ustaleń. Najważniejszy jest bowiem produkt końcowy, jego jakość i zadowolenie klienta. Jeśli zaś wykorzystamy scrum szkolenie, będziemy świadomie wypełniać swoje zadania w tym zakresie i realizować obowiązki zgodnie z metodyką scrum.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.