Negocjacje a sprzedaż

Znajomość zasad negocjacji jest istotna dla każdego, kto prowadzi własną działalność gospodarczą lub zajmuje się w swojej pracy sprzedażą.

Gamma - Negocjacje a sprzedaż

  Warto więc wiedzieć, w jaki sposób prowadzić negocjacje sprzedażowe skutecznie - pozwoli to na znacznie bardziej efektywną pracę i poprawę wyników sprzedaży. Wiele firm oferuje szkolenia sprzedażowe - udział w takim szkoleniu jest doskonałą inwestycją, która prawdopodobnie zwróci się w przyszłości wielokrotnie.

  Sprzedaż a negocjacje

  Właściwie każda transakcja handlowa jest swego rodzaju negocjacjami. Sprzedawcy usiłują przedstawić oferowany przez siebie produkt z jak najwyższej strony i zachęcić klientów do jego kupna, klienci zaś chcą uzyskać jak najbardziej korzystne warunki kupna i jak najniższą cenę. Od umiejętności negocjacyjnych sprzedawcy zależy często to, jak dużo produktów uda mu się sprzedać i jak wielu klientów zdecyduje się mu zaufać. Zaufanie klientów jest bowiem bardzo cenne - informacje o tym, który sprzedawca jest godny zaufania a który nie rozchodzą się bardzo szybko. Z tego samego powodu sprzedawcy nie powinni wobec swoich rozmówców stosować technik manipulacyjnych ani podawać im niezgodnych z prawdą informacji.

  Negocjacje handlowe - etapy

  Pierwszym etapem negocjacji jest zawsze analiza obecnej sytuacji i jej ocena. Obie strony przystępujące do negocjacji określają swoje cele, zastanawiają się co chcą osiągnąć i na jakie ustępstwa są w stanie się zgodzić. Zbierają również informacje o drugiej osobie i jej działalności.

  Kolejnym etapem negocjacji jest wybór odpowiedniej strategii. Istnieją bowiem różne strategie negocjacji - każda z nich sprawdza się w innych sytuacjach, ma swoje wady oraz zalety. Wybór odpowiedniej strategii negocjacji nierzadko okazuje się kluczem do sukcesu lub powodem porażki, powinien więc być dobrze przemyślany.

  Odpowiednie podejście do klienta

  Odpowiednie podejście do klienta nierzadko jest tym, co przesądza o sukcesie negocjacji. Należy traktować drugą osobę z szacunkiem, nie przerywać jej wypowiedzi i starać się zaspokoić wszystkie jej potrzeby.

  Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj techniki wpływu i techniki radzenia sobie z psychomanipulacją. Dowiedz się jak profesjonalnie prowadzić rozmowę biznesową. Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: Odwiedź ten dział.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.