Podstawowe kompetencje managerskie

Badania nad socjologią w biznesie wykazały, że istnieją cztery bardzo ważne czynniki, które wpływają na to, czy dana osoba będzie dobrym managerem. Jakie to są kompetencje?

zdjęcie - Podstawowe kompetencje managerskie
 
Badania nad socjologią w biznesie wykazały, że istnieją cztery bardzo ważne czynniki, które wpływają na to, czy dana osoba będzie dobrym managerem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma – firma szkoleniowa roku.

Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

Jakie to są kompetencje?

  1. Strategiczne myślenie. Dobry manager jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji, często trudnych i stresujących. Ważną umiejętnością będzie zatem strategiczne myślenie i planowanie, przewidywanie skutków, jakie dana decyzja będzie miała w przyszłości. Bardzo istotnym będzie umiejętność wykrywania potencjalnych problemów i wyszukiwania możliwości, które ułatwią rozwiązanie danego zagadnienia.

  2. Praca w grupie – wydajność. Dobry manager odnajdzie się w każdej grupie interdyscyplinarnej i będzie potrafił zarządzać nawet najbardziej skomplikowanym projektem, skupiając się na tym, co fundamentalne. Musi pamiętać, że stoi w centrum i to jego decyzje zaważą na sukcesie bądź porażce całego zespołu.

  3. Zdolności komunikacyjne. Podstawą jest umiejętność przekazywania komunikatu w formie, która będzie zrozumiała dla odbiorcy. Manager nie tylko zarządza grupą pracowników, ale także jest mostem łączącym zarząd z daną grupą. Manager musi umieć zareagować na wszelkie konflikty i wykazać się dużym wyczuciem kompromisowości pomiędzy tym, co konieczne, a tym co możliwe do wykonania.

  4. Rozumienie dynamiki rynku. Manager musi być dobrze zorientowany na rynku branżowym i potrafić dostosować ofertę do potrzeb klienta, uzyskując przy tym najwyższą możliwą stawkę.

Ponadto, kompetencją, która nie wynika z cech osobowości, tylko z ciężkiej pracy jest znajomość języków obcych. Manager zazwyczaj jest odpowiedzialny za rozwój firmy, a zatem również na wprowadzenie usługi czy produktu na rynek zagraniczny.

Każda firma ma swoje założenia, cele i potencjalnych odbiorców i pod tym kontem będzie oczekiwała umiejętności posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym przez pracownika zatrudnionego na takim stanowisku. Najczęściej będzie to język angielski - najbardziej uniwersalny, ale coraz popularniejszy staje się dla wielu branż rynek Ameryki Południowej. Tu niezbędny będzie język hiszpański.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.