Przełożony – coach

Prowadzenie działalności gospodarczej lub też bycie menadżerem to działalnie, które często swój sukces uzależnia przede wszystkim od tego, jak prowadzone jest zarządzenie ludźmi. Dawne metody działania w tym zakresie już dawno nie spełniają swoich celów.

Gamma - Przełożony - coach

  Prowadzenie działalności gospodarczej lub też bycie menadżerem to działalnie, które często swój sukces uzależnia przede wszystkim od tego, jak prowadzone jest zarządzenie ludźmi.

  Dawne metody działania w tym zakresie już dawno nie spełniają swoich celów. Dzieje się tak z uwagi na zmiany zachodzące na rynku pracy oraz w zakresie technik sprzedaży czy organizacji. Warto zatem zadać sobie pytanie, jak skutecznie i prawidłowo prowadzić zespół, by wspólnie osiągać założone cele i sukcesy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

  Przełożony, kierownik, coach
  Współczesne techniki organizacji i zarządzania wskazują na jasne powiązania działań przełożonych, kierowników, menadżerów z trenerami sportowymi czy nawet wojskowymi. Dlatego też konieczne jest nie tylko to, by mieć władzę ale umieć ją rzeczywiście wykorzystać. Innymi słowy, teoria przyjmuje, że kierownik, czy menadżer jest dla swoich podwładnych, a nie podwładni dla przełożonego.

  Takim model zarządzania ludźmi jest zbliżony do twierdzenia, że stojący na czele zespołu przełożony jest pierwszym pośród równych.

  Dlatego tak istotnym elementem całej układanki dotyczącej zespołu, jego składu, zdolności i koncentracji na celach będzie także to, by kierownik był w stanie stać się dla swoich podwładnych wzorem. Tym samym oczywistym jest, że menadżer nie może być władcą, który tyko oczekuje i pogania. Musi on być coachem, który pokazuje drogę, cel oraz zna metody, które prowadzą do jego osiągnięcia.

  Dalej idąc tą drogą sprawny menadżer jest przede wszystkim, tym który posiada największą wiedzę merytoryczną lub zdolność uczenia się, by móc stanowić dla swoich podwładnych wsparcie oraz drogowskaz.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

  Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

  Idealny coach
  Zdolności, które wyróżniają dobrego kierownika od tego mniej zdolnego to przede wszystkim szereg kompetencji miękkich, które skutecznie wpływają na „czucie” zespołu i skutecznie wykorzystywanie jego najlepszych cech.

  Tym samym menadżer – coach musi umieć przemówić do swoich ludzi tak, by zmotywować ich do pracy. Jednocześnie musi on także potrafić niwelować konflikty i to zarówno przez, jak i dzięki nim uzyskiwać autorytet.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.