Przykłady negocjacji

Negocjacja to-ważny element naszego życia. Świadczy ona o umiejętności zdolnego odczytywania mowy ciała i zrozumienia swojego oponenta. Można rozpatrywać ją pod kilkoma względami. Mowa tutaj zarówno o takich elementach jak m. in. rozmowy na temat projektu biznesowego, gdzie wykonawcy i pod wykonawcy „negocjują” czyli ustalą warunki umowy, która będzie ich obowiązywać

   
  Negocjacja to-ważny element naszego życia. Świadczy ona o umiejętności zdolnego odczytywania mowy ciała i zrozumienia swojego oponenta.

  Można rozpatrywać ją pod kilkoma względami. Mowa tutaj zarówno o takich elementach jak m. in. rozmowy na temat projektu biznesowego, gdzie wykonawcy i pod wykonawcy „negocjują” czyli ustalą warunki umowy, która będzie ich obowiązywać.

  Innym przykładem jakim można się posłużyć jest wykorzystanie negocjacji do porozumienia skłóconych stron, wszakże ten aspekt jest niewiarygodnie trudny do zrealizowania i wymaga nieprzeciętnych umiejętności, lecz z drugiej strony zapewnia coś co można określić jako swego rodzaju wygodę, czyli oferuje korzystne warunki dla obu stron.

  Dlatego też nie trudno dostrzec, że z negocjacjami spotykamy się bardzo często zarówno w życiu codziennym, jak i w życiu prywatnym. Jeśli szukasz większej ilości przykładów, na temat tego, że negocjowanie jest przydatne – nie przerywaj swojej lektury.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Cofnijmy się do 2011 roku, do kwietnia gdy firma Apple słynąca ze swoich urządzań elektronicznych, pozwała swojego konkurenta (firmę Samsung), o skopiowanie projektu zewnętrznego jednego z urządzeń. W efekcie tego działania oba przedsiębiorstwa zaczęły wzajemnie się oskarżać o naruszenie prawa patentowego. W efekcie tych poczynań sąd wymusił, by doszło do negocjacji, które zmniejszył kilkukrotnie liczbę pozwów.

  Ostatecznie skończyło się tylko na dwóch pozwach ze strony Apple i Samsung zgodził się na wypłacenie odpowiedniego odszkodowania w wysokości około 400 mln dolarów. Teraz warto się zastanowić do czego by doszło, gdyby nie wymuszono w tej sytuacji negocjacji, a także jak wysokie sumy pieniędzy musiałby wzajemnie wypłacać sobie firmy.

  Właśnie wynegocjowanie korzystnych warunków dla obu stron pozwala na uniknięcie niepotrzebnych problemów i kosztów. Nie inaczej jest w codziennym życiu i relacji rodzic-dziecko. W ilu sytuacjach kłótnia i upór obu stron doprowadzają do katastrofalnych skutków, a gdyby tak zastosować działania negocjacyjne łatwo byłoby tego uniknąć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.