Raport pracy pracownika

Ocena czyjejś pracy nigdy nie jest zbyt łatwym zadaniem. Wręcz przeciwnie – jest to bardzo odpowiedzialne i trudne, bowiem musimy mieć na uwadze to, że być może ta ocena wpłynie na dalszą pracę pracownika albo nawet i na jej brak. 

Gamma - Raport pracy pracownika

   

  Ocena czyjejś pracy nigdy nie jest zbyt łatwym zadaniem. Wręcz przeciwnie - jest to bardzo odpowiedzialne i trudne, bowiem musimy mieć na uwadze to, że być może ta ocena wpłynie na dalszą pracę pracownika albo nawet i na jej brak. Dlatego tworząc raport pracy pracownika, jako kierownik musimy zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim będzie to...

  Obiektywizm - rzecz najważniejsza

  Oczywiście nie możemy pozwolić swoim emocjom wpłynąć na racjonalną ocenę pracy. Nie oceniamy w końcu tego, czy kogoś lubimy czy nie, lecz jego pracę dla firmy. W związku z tym faktem postarajmy się wyciszyć emocje. Jeśli dostrzegamy, że nasz raport pracy pracownika możemy nie być zbyt obiektywny, że do kogoś mamy zbyt emocjonalny stosunek, to warto poprosić drugą osobę o weryfikację.

  Różne aspekty pracy

  Pamiętajmy także o tym, aby różnych pracowników nie mierzyć tą samą miarą. Efektywność nie zawsze jest mierzalna szybką i sprawną pracą. Czasem ktoś może pracować dość wolno, spóźniać się, jednak jego pomysły rewolucjonizują wszystko. Nie można tego nie wziąć pod uwagę. Ponadto pamiętajmy, że każda praca wymaga od pracownika czegoś innego. Niektóre zadania rzeczywiście wiążą się z sumiennością i pracowitością, jednak inne to czysta kreatywność.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Stosunek pracownika do innych

  Pamiętajmy także, że każdy zespół pracowników ma osoby pełniące konkretne role. Niektórzy pracownicy są szanowani, ponieważ doskonale łagodzą konflikty. Inni z kolei są w stanie reprezentować interesy grupy. Z kolei jeszcze inni jako nieco outsiderzy wprowadzają do zespołu nieco buntowniczą nutkę, przebudzając tym samym wszystkich z sennego letargu. Warto zorientować się wcześniej, czy przypadkiem osoba, której pracę określiliśmy jako średnią, nie jest przypadkiem jednym z takich "filarów" zespołu.

  Lojalność pracownika

  Pamiętajmy także, że lojalność pracowników naprawdę ciągle jest w cenie. Nie chodzi tu oczywiście o donosicielstwo, lecz o przywiązanie do firmy i nie wynoszenie jej sekretów do konkurencyjnych przedsiębiorstw.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.