Raport pracy pracownika

Ocena czyjejś pracy nigdy nie jest zbyt łatwym zadaniem. Wręcz przeciwnie – jest to bardzo odpowiedzialne i trudne, bowiem musimy mieć na uwadze to, że być może ta ocena wpłynie na dalszą pracę pracownika albo nawet i na jej brak. 

zdjęcie - Raport pracy pracownika

 

Ocena czyjejś pracy nigdy nie jest zbyt łatwym zadaniem. Wręcz przeciwnie - jest to bardzo odpowiedzialne i trudne, bowiem musimy mieć na uwadze to, że być może ta ocena wpłynie na dalszą pracę pracownika albo nawet i na jej brak. Dlatego tworząc raport pracy pracownika, jako kierownik musimy zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim będzie to...

Obiektywizm - rzecz najważniejsza

Oczywiście nie możemy pozwolić swoim emocjom wpłynąć na racjonalną ocenę pracy. Nie oceniamy w końcu tego, czy kogoś lubimy czy nie, lecz jego pracę dla firmy. W związku z tym faktem postarajmy się wyciszyć emocje. Jeśli dostrzegamy, że nasz raport pracy pracownika możemy nie być zbyt obiektywny, że do kogoś mamy zbyt emocjonalny stosunek, to warto poprosić drugą osobę o weryfikację.

Różne aspekty pracy

Pamiętajmy także o tym, aby różnych pracowników nie mierzyć tą samą miarą. Efektywność nie zawsze jest mierzalna szybką i sprawną pracą. Czasem ktoś może pracować dość wolno, spóźniać się, jednak jego pomysły rewolucjonizują wszystko. Nie można tego nie wziąć pod uwagę. Ponadto pamiętajmy, że każda praca wymaga od pracownika czegoś innego. Niektóre zadania rzeczywiście wiążą się z sumiennością i pracowitością, jednak inne to czysta kreatywność.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

Stosunek pracownika do innych

Pamiętajmy także, że każdy zespół pracowników ma osoby pełniące konkretne role. Niektórzy pracownicy są szanowani, ponieważ doskonale łagodzą konflikty. Inni z kolei są w stanie reprezentować interesy grupy. Z kolei jeszcze inni jako nieco outsiderzy wprowadzają do zespołu nieco buntowniczą nutkę, przebudzając tym samym wszystkich z sennego letargu. Warto zorientować się wcześniej, czy przypadkiem osoba, której pracę określiliśmy jako średnią, nie jest przypadkiem jednym z takich "filarów" zespołu.

Lojalność pracownika

Pamiętajmy także, że lojalność pracowników naprawdę ciągle jest w cenie. Nie chodzi tu oczywiście o donosicielstwo, lecz o przywiązanie do firmy i nie wynoszenie jej sekretów do konkurencyjnych przedsiębiorstw.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.