Rozwój jednostki a całej firmy. Czy warto inwestować w rozwój pracowników?

Często mówi się o tym, jak z perspektywy firmy są ważne szkolenia i kursy we Wrocławiu dla podnoszenia kompetencji zatrudnionych pracowników. Oczywiście, jest to prawda, że edukowanie przynosi wymierne korzyści.

Gamma - Rozwój jednostki a całej firmy. Czy warto inwestować w rozwój pracowników?


Rozwój jednostki a całej firmy. Czy warto inwestować w rozwój pracowników?

Często mówi się o tym, jak z perspektywy firmy są ważne szkolenia i kursy we Wrocławiu dla podnoszenia kompetencji zatrudnionych pracowników. Oczywiście, jest to prawda, że edukowanie przynosi wymierne korzyści. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć, jakie są największe zalety wysyłania osób zatrudnionych przy firmowych projektach na kursy doszkalające Wrocław.

Inwestycja w kompetencje – zwiększenie zysków

Podstawowym celem, dla którego pracodawcy decydują się na wysyłanie swoich kadr na kursy we Wrocławiu i innych miastach, jest oczywiście nieustanne podnoszenie kompetencji zawodowych. Dzięki większej wiedzy teoretycznej i praktycznej pracownicy są w stanie znacząco zwiększyć efektywność pracy, a co za tym idzie wygenerować większe zyski dla przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Większa chęć do działania – oferta szkoleniowa a motywacja

Odpowiedni dobór szkoleń, wpisujący się w indywidualny, pracowniczy program rozwojowy potrafi zwiększać motywację i chęć do wykonywania codziennych obowiązków. Prowadzi to oczywiście do większej efektywności, ale też zaangażowania pracowników w życie firmy oraz podniesienia lojalności. W ten sposób można zmniejszyć fluktuację kadry i wpłynąć na bardziej stabilną sytuację przedsiębiorstwa.

Oferta szkoleniowa dla poprawy komunikacji w zespole

Dobry menedżer oprócz rozwijania umiejętności czysto zawodowych u podwładnych, dba również o zwiększanie ich zdolności interpersonalnych. Wpływa to znacząco na poprawę komunikacji pomiędzy kolegami z biura, zmniejsza ilość konfliktów, które też są znacznie skuteczniej i szybciej rozwiązywane. Dodatkowo poprawia się sposób organizacji pracy i wymiany informacji, które sprawiają, że obowiązki są wykonywane lepiej i w krótszym czasie niż dotychczas.

Myślenie o sobie – poprawa samooceny

Każdy człowiek lubi czuć, że jest na właściwym miejscu. Kursy doszkalające pomagają podnosić pracowniczą samoocenę oraz są świetną formą motywacyjną - mogą być rodzajem nagrody za dobrze wykonywaną pracę.

Rozwój ku przyszłości

Podsumowując, szkolenia i kursy wpływają na poprawę kompetencji zawodowych i interpersonalnych w zespole, dzięki czemu obowiązki mogą być wykonywane skuteczniej i lepiej. Dobrze wyszkoleni pracownicy czują się pewniej i są bardziej skłonni do angażowania się w życie firmy, co z kolei zwiększa lojalność wobec pracodawcy.

Poprawa działań jednostki i całego zespołu powoduje lepsze wykonywanie obowiązków, a finalnie zwiększa konkurencyjność firmy na rynku. Pracując z ludźmi, wpływamy zatem na lepszą pozycję całej firmy względem konkurencji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.