Scrum – co należy o nim wiedzieć?

Metoda Scrum jako sposób na realizacje projektów stanowi jedną z coraz częściej wybieranych przez odpowiedzialne za to osoby. Nie ma się co temu dziwić, daje bardzo dobre efekty, jednakże aby było to możliwe niezbędne jest odpowiednie przygotowanie całego zespołu.

24 marca 2020
zdjęcie - Scrum – co należy o nim wiedzieć?

Scrum - co należy o nim wiedzieć?

Metoda Scrum jako sposób na realizacje projektów stanowi jedną z coraz częściej wybieranych przez odpowiedzialne za to osoby. Nie ma się co temu dziwić, daje bardzo dobre efekty, jednakże aby było to możliwe niezbędne jest odpowiednie przygotowanie całego zespołu.

Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiedniej wiedzy z zakresu stosowania takich metodyk jak również szczegółów dotyczących metodyki Scrum. Szkolenie Scrum to obecnie jeden z częściej wybieranych sposobów na to, aby przyswoić niezbędne wiadomości w dość krótkim czasie.

To, jaką wiedzę należy posiadać uzależnione jest przede wszystkim od stanowiska, jakie ktoś będzie zajmował w zespole scrumowym. Szkolenie Producent Owner kierowane jest do osób, które mają piastować to stanowisko, wskazywane jako najważniejsze.

Product Owner bowiem odpowiada za wyznaczenie kierunku realizacji projektu jak również dokonuje zmian w samym projekcie, co często zdarza się już w trakcie realizacji. Członkowie zespołu często wybierają szkolenie Scrum Developer, które przybliża im znajomość samej metodyki i zasady jej stosowania.

Pozostaje jeszcze dość ważne stanowisko, jakim jest w zespole Scrum Master. Osoba ta odpowiedzialna jest pzede wszystkim za motywowanie zespołu, jak również wspomaga rozwiązywanie bieżących problemów. Dlatego też szkolenie Scrum aster jest niemalże obowiązkowe dla tych osób, które chcą w ten sposób pracować.

Na pewno przydaje się także ogólna wiedza z tak zwanych metodyk zwinnych, Agile Project Management kurs to dobry sposób na jej nabycie. Scrum bowiem zaliczany jest jako metodyka właśnie do zwinnych, i odpowiednie poznanie zasad ich działania pozwoli na jak najlepsze dopasowanie prac zespołu w czasie realizacji projektu.

Właściwe szkolenia dają bardzo wiele przydatnych informacji, osoby które je ukończyły są w stanie stworzyć niepowtarzalny i przede wszystkim bardzo skuteczny zespół. Dlatego też nie dziwi fakt, że zainteresowanie odpowiednio przygotowanymi szkoleniami rośnie z każdym rokiem i organizuje je coraz więcej firm.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.