Skuteczne zarządzanie ludźmi – poznaj swoich pracowników

Praca na stanowisku kierowniczym to duże wyzwanie, ale także duża odpowiedzialność. Obejmując kierownictwo nad określonym zespołem, świeżo upieczony manager zawsze zastanawia się, jaką strategię zarządzania zastosować i jak zarządzać ludźmi najbardziej efektywnie, tak, aby osiągać doskonałe rezultaty.

Gamma - Skuteczne zarządzanie ludźmi - poznaj swoich pracowników

Skuteczne zarządzanie ludźmi - jak zarządzać ludźmi - poznaj swoich pracowników


Pierwszą zasadą w takich przypadkach - gdy rozpoczynamy zarządzanie nowym, nieznanym nam zespołem - jest poznanie pracowników, z którymi będziemy mieli do czynienia.

Rozpoznaj, kim są twoi pracownicy - podstawowa zasada zarządzania zasobami ludzkimi

Chcąc skutecznie pełnić swoje obowiązki, manager musi dobrze poznać swoich pracowników.

Powinien pozyskać informacje o tym, w jaki sposób pracują najbardziej efektywnie, w czym poszczególne osoby są dobre a co sprawia im trudność, a także jakie są ich zainteresowania i pasje.

W jaki sposób jednak poznać, jakie są mocne i słabe strony pracowników? Najprościej jest poznać to na podstawie wykonywanej przez nich pracy.

Nowym pracownikom można przydzielać różnorodne zadania - każda osoba powinna za każdym razem otrzymać zadanie wymagające nieco innych kompetencji.

W ten sposób po jakimś czasie manager będzie w stanie ocenić, z jakimi typami zadań najlepiej radzą sobie poszczególne osoby.

Warto także sprawdzić, jak zachowują się pracownicy w sytuacjach nietypowych, a także czy udaje im się poradzić sobie z nowymi wyzwaniami i problemami, które wymagają kreatywnego myślenia.

Cechą dobrego managera jest spostrzegawczość - umożliwia dostrzeżenie wad i zalet członków swojego zespołu.

 

Zobacz nasze szkolenia menadżerskie i szkolenia sprzedażowe np: przywództwo szkolenie, zarządzanie zmianą szkolenie, techniki sprzedaży szkolenie i inne. Gamma - firma szkoleniowa roku.

 

Odpowiednia metoda zarządzania zespołem kluczem do sukcesu

Istnieje wiele skutecznych sposobów na zarządzanie ludźmi, a każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Dobry manager wie, w jakiej sytuacji sprawdzi się określony sposób, i właśnie wtedy go stosuje.

Wiedzę o sposobach na zarządzanie zespołami ludzkimi wielu z nich zdobywa na szkoleniach, organizowanych często przez liczne firmy - takie szkolenia są doskonałą inwestycją i pozwalają na podniesienie swoich kwalifikacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.