Sprawować opiekę nad projektem

Zarządzanie projektami to wyzwanie, przed jakim staje każda firma usługowa. Napływające stale zlecenia wymagają odpowiedniego przygotowania, przeprowadzenia wstępnej analizy, kierowania realizacją w trakcie konkretnych etapów przewidzianych w teorii zarządzania oraz zakończeniu przedsięwzięcia, które skutkuje oddaniem w ręce klienta solidnie wykonanego produktu.
 
Zarządzanie projektami to wyzwanie, przed jakim staje każda firma usługowa. Napływające stale zlecenia wymagają odpowiedniego przygotowania, przeprowadzenia wstępnej analizy, kierowania realizacją w trakcie konkretnych etapów przewidzianych w teorii zarządzania oraz zakończeniu przedsięwzięcia, które skutkuje oddaniem w ręce klienta solidnie wykonanego produktu.

Metod jest wiele, tak samo jak wielu jest ludzi, którzy przewodzą zespołowi. Można wybrać się na szkolenie agile, szkolenie scrum... Jednak istnieją pewne schematy, jakimi należy się kierować, aby osiągnąć sukces. Nie jest to droga pewna, ale solidne przygotowanie i odpowiednie środki to dobry początek. Należy więc zebrać grupę, która posiada odpowiednie kompetencje i kwalifikacje, dzięki którym możliwe będzie zrealizowanie wszystkich zadań o czasie na najwyższym poziomie.

Dodatkowo należy wybrać lidera, zajmującego najważniejszą pozycję w grupie, który stanowi pomost między klientem, kierownictwem a pracownikami. To on odpowiada za to, czy informacje przekazywane każdej ze stron są przystępnie opracowane, rzetelnie zebrane i odpowiednio zweryfikowane. Umożliwia mu to szkolenie PMI nakierowane na uczenie metod zarządzania projektami.

Podczas takiego szkolenia project management pojawiają się wybrane zagadnienia obrazujące poszczególne techniki dostosowane do potrzeb uczących się – w małych przedsiębiorstwach proces ten przebiega nieco inaczej niż w dużych przedsiębiorstwach, gdzie występuje podział na poszczególne departamenty. Wiedzy wyniesiona z takiego szkolenia pomaga w późniejszej pracy i zapewnia certyfikat zgodny z wymaganiami instytucji międzynarodowych i pracodawców. Tylko tak można stworzyć ekspertów w danych dziedzinach.

Określone funkcje pozwalają łatwiej opracować metodę realizacji i doprowadzić do końca każdy z etapów. Nie jest to zadanie łatwe, ale procedury, które zostały do tej pory opracowane i wdrażane w wielu rozmaitych sytuacjach z pewnością pomagają. Oznacza to, że osoby, które z jakiś względów są zainteresowane funkcjami przywódczymi mają szansę na zrealizowanie swoich planów, a świadomi przedsiębiorcy im to umożliwiają.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.