Sprzedaż

Sprzedaż jest obecnie pojęciem, które zawiera w sobie tak wiele różnorakich teorii, technik i różnych zwrotów, które budują zupełnie nowe spojrzenie na to, czym jest realizowani transakcji. Dlatego też, niezależnie od formy sprzedaży i jego przedmiotu trzeba wiedzieć, że zawsze będą obowiązywały te same zasady, które mogą zostać streszczone do truizmu, że klient jest naszym panem. Wbrew jednak staroświeckim pojęciom obecnie układ sił pomiędzy klientem a sprzedawca wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu.

16 sierpnia 2017
zdjęcie - Sprzedaż

Współczesne formy sprzedaży oparte są na założeniu, że to sprzedawca poszukuje klienta i to w momencie, kiedy ten nie jest jeszcze świadomy, że może być odbiorca danej oferty.

W praktyce wygląda to w ten sposób, że rozpoczynając działalność opartą na sprzedaży konieczne jest przygotowanie odpowiedniej listy potencjalnych klientów.

Jest to bardzo ważny etap prowadzenia sprzedaży w rozumieniu procesu, które trwa na długo przed zakończeniem transakcji i w gruncie rzeczy na długo po niej.

Dlatego tez trzeba pamiętać o tym, że chcąc osiągnąć na rynku sukces konieczne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne, a także szkolenia technik sprzedaży pozwolą na to, by móc cieszyć się zysków.

Jak pokazują badania, o ile sam proces oferowanie produktu jest ważny i stanowi kręgosłup całego procesu, tak wszystko to, co dzieje się przed i po transakcji decyduje o długotrwałym zysku.

Trzeba mieć świadomość tego, że sprzedaż to także obsługa klienta. Wszyscy jesteśmy klientami. Bywamy nimi przy kasie, i jesteśmy wciąż jako potencjalni nabywcy dóbr wszelakich. Wiedząc o tym, musimy mieć jasność, że cały czas, ktoś próbuje nam coś sprzedać.

 

Gamma - firma szkoleniowa roku. Może interesuje Cię rozwój umiejętności menadżerskich? Zapoznaj się z: szkolenie managerskie, szkolenie zarządzanie ludźmi. Zapraszamy! Chcesz zostać lepszym sprzedawcą? Zobacz nasze: szkolenia sprzedażowe.

 

>W ostatnich latach można spotkać się w sieci z czymś co określa się mianem reklamy spersonalizowanej. Dzięki specjalnym algorytmom, dostajemy takie prezentacje produktów, które według specjalnych aplikacji są dla nas przydatne.

Nie wnikając w szczegóły techniczne można przyjąć, że tak właśnie w praktyce wygląda kwalifikacja potencjalnych klientów.

Warto pamiętać także o tym, że w całym procesie sprzedaży ogromną rolę odgrywa osoba, która ma bezpośredni kontakt z klientem. Tak zwany pracownik frontowy, który jest na pierwszej linii walki o kontrakt, sprzedaż i zysk jest kluczem do osiągania sukcesów.

Dlatego tak istotne jest by pracownicy odbywali jak najczęściej szkolenie z negocjacji, a także ciągłe szkolenie technik sprzedaży.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.