Szkolenia i kursy w rozwoju zawodowym

Od kilku lat na rynku zatrudnienia można obserwować znaczny spadek bezrobocia. Jak wskazują eksperci, taka sytuacja wynika z kilku czynników składowych. Jednym z nich jest chociażby emigracja – wiele osób wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia i kursy w rozwoju zawodowym

Od kilku lat na rynku zatrudnienia można obserwować znaczny spadek bezrobocia. Jak wskazują eksperci, taka sytuacja wynika z kilku czynników składowych. Jednym z nich jest chociażby emigracja - wiele osób wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy.

Kolejną sprawą jest czynnik demograficzny - ujemny przyrost naturalny i systematyczne starzenie się społeczeństwa powoduje, że konkurencja jest nieco mniejsza.

Nie oznacza to jednak, że o dobrze płatne stanowiska nie trzeba walczyć. Wręcz przeciwnie, proces rekrutacyjny jest coraz bardziej wymagający, a kandydaci muszą przedstawić nie tylko odpowiednie wykształcenie ale też umiejętności.

Czy warto się szkolić?

Niektórzy wychodzą z założenia, że do znalezienie dobrze płatnej pracy wystarczy im dyplom ukończenia szkoły wyższej. Jest to często błędne założenie, zwłaszcza jeżeli chodzi o branże specjalistyczne, które nieustannie się rozwijają. Wówczas warto inwestować w dodatkowe szkolenia, które umożliwią poszerzanie kompetencji w danej dziedzinie.

Na rynku usług szkoleniowych nie brakuje oferty zarówno dla osób rozpoczynających ścieżkę zawodową, jak i dla tych, którzy już znajdują się na wysokich szczeblach kariery.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia dla handlowców online:

Finansowanie rozwoju zawodowego

Szkolenia i kursy Kraków to płatne formy rozwoju. Można je finansować na kilka różnych sposobów. Najbardziej popularne jest wykładanie własnych zasobów finansowych. Warto jednak zwrócić uwagę że profesjonalne szkolenia nie należą do najtańszych.

Wielu pracodawców oferuje całkowitą lub przynajmniej częściową refundację takich szkoleń. Często też możliwość udziału w szkoleniach jest poza finansowym czynnikiem, który decyduje o wyborze konkretnego miejsca zatrudnienia przez kandydata.

Trzeba wspomnieć jeszcze o jednym sposobie na zdobycie pieniędzy na szkolenia z rozwoju zawodowego. Dostępne są różne fundusze umożliwiające takie pozyskanie środków a także programy unijne.

O szczegóły warto pytać w urzędach pracy albo też w agencjach samorządowych ukierunkowanych na propagowanie rozwoju zawodowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.