Szkolenie antymobbing

Stało się. Przyszedł do Ciebie pracownik i wręczył wypowiedzenie umowy o pracę z powodu mobbingu, albo weszła Państwowa Inspekcja Pracy, ponieważ dostała zgłoszenia o nieprawidłowościach w tym zakresie? Cóż, mleko się rozlało, teraz należy zacząć działać.

Gamma - Szkolenie antymobbing

   

  Stało się. Przyszedł do Ciebie pracownik i wręczył wypowiedzenie umowy o pracę z powodu mobbingu, albo weszła Państwowa Inspekcja Pracy, ponieważ dostała zgłoszenia o nieprawidłowościach w tym zakresie?
  , mleko się rozlało, teraz należy zacząć działać. Jeżeli do tej pory nie docierały do Ciebie żadne sygnały o nagannym zachowaniu niektórych Twoich pracowników musisz zacząć działać natychmiast. Przede wszystkim przeprowadź dochodzenie – nie musisz robić tego w pojedynkę, możesz powołać zespół (koniecznie zadbaj, aby był bezstronny).

  Kiedy zarzuty się potwierdzą, wobec pracownika stosującego mobbing musisz koniecznie wyciągnąć konsekwencje. I nie wystarczy tutaj upomnienie, czy nagana. Kara powinna być dotkliwa, ze zwolnieniem dyscyplinarnym włącznie, tak by jednoznacznie pokazać, że w firmie takie zachowania są absolutnie niedopuszczalne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta - profesjonalna obsługa klienta jest kluczowa w budowaniu wizerunku urzędu. Oczekiwania klientów urzędu znacznie wzrosły, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników urzędu by prawidłowo obsługiwali klientów. Na szkoleniu uczestnicy pogłębią zwoją wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności, sytuacji trudnych, oraz zostaną gruntownie przygotowani do profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.

  Mogą Cię również zainteresować: mobbing szkolenie, szkolenia dla administracji publicznej.

  Jeżeli chcesz pokazać, że zależy Ci na pracownikach, że ich problemów nie zamiatasz pod dywan, Twoje działania powinny pójść również o krok dalej – zrób wszystko co możliwe, by do takich sytuacji nie doszło w przyszłości. Jednym z rozwiązań, dość szybkim do zorganizowania, jest odpowiednie szkolenie. Antymobbing i metody przeciwstawiania się mu w swoich ofertach mają liczne stowarzyszenia czy firmy coachingowe, dodatkowo niektóre z nich oferują pomoc przy tworzeniu odpowiednich regulaminów i procedur.

  Zanim jednak zdecydujesz się na wynajęcie firmy do przeprowadzenia szkoleń, sprawdź dokładnie, jakie treści będą poruszane i czy będą one odpowiadały na potrzeby Twojej firmy.

  Może oprócz samej teorii warto poszerzyć je o warsztaty z asertywności, czy komunikacji interpersonalnej? Wszystkie te działania niestety są już spóźnione, nie uda się najprawdopodobniej zatrzymać pracownika, który padł ofiarą niedopuszczalnych zachowań, jednak reszta załogi będzie miała poczucie, że robione jest wszystko, aby problem został rozwiązany i się więcej nie powtórzył.

  Niestety nie może to być akcja jednorazowa, szkolenia takie należy powtarzać cyklicznie, a Ty będziesz musiał wykazać się konsekwencją w przypadku kolejnych niewłaściwych zachowań, które mogą nosić znamiona mobbingu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.