Techniki zamknięcia sprzedaży

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najważniejszym elementem każdej techniki sprzedażowej jest jej zamknięcie. Nawet jeżeli będzie się prowadziło kilka potencjalnie lukratywnych negocjacji biznesowych, to w przypadku gdy żadna z nich nie wypali, to się nie będzie można pochwalić przed szefem żadnymi sukcesami.

zdjęcie - Techniki zamknięcia sprzedaży

 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najważniejszym elementem każdej techniki sprzedażowej jest jej zamknięcie. Nawet jeżeli będzie się prowadziło kilka potencjalnie lukratywnych negocjacji biznesowych, to w przypadku gdy żadna z nich nie wypali, to się nie będzie można pochwalić przed szefem żadnymi sukcesami. Studiując techniki sprzedażowe warto sporo czasu poświęcić na to, aby dowiedzieć się jak skutecznie finalizować negocjacje. Poniżej znajduje się kilka wskazówek w tym temacie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

Techniki zamknięcia sprzedaży

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, aby po żmudnych negocjacjach z klientem dążyć do finalizacji procesu sprzedażowego. Można w tym celu wykorzystać chociażby technikę przedstawienia alternatywy. Dając do wyboru klientowi dwie możliwości niejako zamyka się przed nim możliwość wycofania się z dokonania zakupu. Innym pomysłem może być technika wyczerpania wątpliwości, która sprawdza się zwłaszcza w przypadku dociekliwych i niepewnych klientów. Poprzez szczegółowe odpowiadanie na zadawane pytania i wyjaśnianie krok po kroku wszelkich wątpliwości zbija się argumenty mogące przekonywać do odmowy zakupu produktu. Często skuteczna okazuje się także metoda referencji. Nie na wszystkich bowiem działa bezpośrednie zachwalanie produktu, jednak powołanie się na doświadczenie poprzednich klientów potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Szkolenia z zamykania sprzedaży

Wiedzę dotyczącą tego jak efektywnie finalizować sprzedaż można czerpać z różnych źródeł. Dobrym pomysłem jest fachowa literatura, ale tylko pod warunkiem że posiada się wystarczającą ilość czasu na czytanie obszernych książek. Inną możliwością jest czerpanie wiedzy z obserwacji bardziej doświadczonych współpracowników, jednak wiele osób traktuje swoje umiejętności jak najprawdziwszy skarb i niechętnie się nimi dzieli. Efektywnym wyjściem w takiej sytuacji wydaje się uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach. Są one często organizowane w dużych ośrodkach miejskich. Istnieje także możliwość zamówienia szkolenia skierowanego bezpośrednio do pracowników konkretnej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.