Urodzony lider

Nikt nie rodzi się przywódcą. Niektórzy posiadają konieczną do tego charyzmę i wdzięk, jednak większość umiejętności potrzebnych na stanowisku kierownika to efekt ciężkiej pracy i doświadczenia w prowadzeniu zespołu pracowniczego.

zdjęcie - Urodzony lider

 

Nikt nie rodzi się przywódcą. Niektórzy posiadają konieczną do tego charyzmę i wdzięk, jednak większość umiejętności potrzebnych na stanowisku kierownika to efekt ciężkiej pracy i doświadczenia w prowadzeniu zespołu pracowniczego. Planowanie i realizowanie działań grupy ludzi o różnych osobowościach i wiedzy tak, aby każdy miał swój wkład w końcowy efekt, to zadanie wymagające spory zdolności organizacyjnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

Po co kierownikom kursy zarządzania?

Każdy pracodawca wie, jak trudne jest zatrudnienie dobrego pracownika, który będzie przynosił zyski, zamiast generowania strat. Spośród wielu kandydatów, jedynie garstka nadaje się na bardziej odpowiedzialne stanowiska, niosąc na swoich barkach przyszłość przedsiębiorstwa.

Aby możliwe było pełne wykorzystanie ich potencjału potrzebny jest dobry kierownik, który będzie wiedział, jak właściwie zarządzać ludźmi: jak wyznaczać terminy, trzymać się ich i planować budżet. Ponad to wszystko musi jeszcze wiedzieć, czego oczekuje zleceniodawca i dać mu nawet więcej niż chciał.

Wszystkie umiejętności można nabyć, zapisując się na szkolenia managerskie. Oferują one pełen zakres wiedzy potrzebny do teoretyczne przygotowania kierowników i liderów zespołów. Obok wiedzy oferują one również praktyczne ćwiczenia, pomagające umocnić wiarę we własne możliwości i poprawić wszelkie niedociągnięcia.

Dzięki faktowi, że odbywa się to w kontrolowanym środowisku, na miejscu dostępna jest fachowa porada ekspertów zajmujących się szkoleniem kierowników. Podpowiadają oni, co wyszło dobrze, a na co powinno się zwrócić uwagę.

Życiowe doświadczenie

Nic jednak nie zastąpi doświadczenia, jakie wynosi się z kontaktów z ludźmi. Dlatego tak ważne jest, aby zatrudnić osoby, które posiadają już pewną praktykę w przewodzeniu zespołowi. Młodość w tym wypadku może więc niekorzystnie wpływać na budowanie autorytetu oraz umiejętność radzenia sobie z różnorodnymi sytuacjami, tak życiowymi (problemy osobiste członków zespołu), jak i zawodowe. Łatwiej idzie się po poradę do kogoś, kto może wiedzieć coś na temat problemu niż do kogoś, kto pewnie niewiele w życiu przeżył.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.