Właściciel produktu – jakie powinien przejść szkolenia?

Kim jest właściciel produktu? Co należy do jego obowiązków? Dlaczego jego rola w zespole jest niezmiernie ważna? Czy bez właściciela produktu projekt w metodyce Agile z użyciem Scruma mógłby zostać zrealizowany z powodzeniem?

Gamma - Właściciel produktu - jakie powinien przejść szkolenia?

Właściciel produktu - jakie powinien przejść szkolenia?

Kim jest właściciel produktu? Co należy do jego obowiązków? Dlaczego jego rola w zespole jest niezmiernie ważna? Czy bez właściciela produktu projekt w metodyce Agile z użyciem Scruma mógłby zostać zrealizowany z powodzeniem?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź nasze szkolenia online:

Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

Na te pytania odpowie szkolenie product owner. Właściciel produktu to właśnie po angielsku Product Owner, a podczas wykonywania projektu najczęściej, żeby było łatwiej i krócej, używa się tej angielskiej wersji.

Choć szkolenie Product Owner wprowadza właściciela produktu w swoje obowiązki, do których głównie należy pośredniczenie między klientem a zespołem projektowym, to nie jest to jedyne szkolenie, które przyda się w zrozumieniu tego, jak funkcjonować powinno Agile.

Właścicielowi Produktu polecić także można szkolenia przeznaczone dla pozostałych członków zespołu projektowego, czyli szkolenia Scrum Developer. Pomoże to zrozumieć osobie w roli Product Owner, jak funkcjonować będą pozostałe osoby bezpośrednio zajmujące się rozwijaniem projektu i usprawni komunikację między klientem i developerami.

To, czego nie poleca się raczej osobie na stanowisku Product Owner, to przejmowanie na siebie funkcji osoby w charakterze Scrum Master. Te dwie role powinny być zupełnie oddzielne. Chociaż, szkolenia Scrum Master nigdy nie zaszkodzą jeśli chodzi o poznanie, jak cały zespół powinien funkcjonować, kto powinien czym się zajmować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

Zapoznaj się również z: szkolenia menedżerskie i szkolenia rozwój osobisty

Nie zmienia to faktu, że połączenie ról Właściciela Produktu i Scrum Mastera stanowi przeciążenie dla jednej osoby, która powinna albo zajmować się tylko usuwaniem przeszkód projektowych, albo przejmować odpowiedzialność za produkt i za komunikację z klientem.

Jasny i klarowny podział obowiązków zawsze sprawia, że praca wykonywana jest szybciej, jeśli każdy stosuje się do zasad i akceptuje swoją pozycję w zespole. Użycie stosownych narzędzi również ma znaczenie, obecnie na rynku jest wiele takich technologii, które ułatwiają wprowadzenie metodyki Agile i Scruma do zespołu projektowego i umożliwiają wydajniejszą pracę w kierunku realizacji zamierzeń projektowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.