Wydobyć drzemiący potencjał

Wraz z rozwojem firmy przychodzi moment, kiedy właściciel zastanawia się nad rozbudową i restrukturyzacją. Rosnąca liczba klientów i zamówień zaczyna przytłaczać obecny personel, podział zadań i obowiązków wydaje się zawodzić coraz częściej, a oczekiwania zwiększają się z każdym kolejnym zleceniem.

Gamma - Wydobyć drzemiący potencjał

   

  Wraz z rozwojem firmy przychodzi moment, kiedy właściciel zastanawia się nad rozbudową i restrukturyzacją. Rosnąca liczba klientów i zamówień zaczyna przytłaczać obecny personel, podział zadań i obowiązków wydaje się zawodzić coraz częściej, a oczekiwania zwiększają się z każdym kolejnym zleceniem. W takiej sytuacji konieczne jest podzielenie obowiązków między kilka zespołów, wśród których każdy będzie miał własnego kierownika.

  Jak wybrać dobre szkolenia dla menedżerów?

  Powstaje jednak pytanie, kto powinien zająć tak strategiczne stanowisko – pracownik firmy czy osoba z zewnątrz. Rozbudowa przedsiębiorstwa oznacza rekrutację, co z kolei oznacza wydatki. Dlatego też koniecznie trzeba zdecydować, czy będzie się szkoliło osoby już sprawdzone, czy zainwestuje się w świeżą krew.

  W przypadku pierwszej opcji z całą pewnością konieczne będzie wysłanie przyszłego kierownika na kurs dokształcający w zakresie zarządzania personelem i projektem. Głównym zadaniem menedżerów jest sprawowanie pieczy nad projektem oraz jego uczestnikami tak, aby zarówno członkowie zespołu, jak i klient byli zadowoleni z rezultatów. Przedkłada się to bezpośrednio na dalszą współpracę oraz przyszłe powodzenie w interesach.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online  Kto powinien zostać menedżerem?

  Choć obecnie szkolenia wyposażają w pełną wiedzę teoretyczną i spory zasób doświadczeń praktycznych, są pewne cechy, których nie są w stanie wyuczyć. Naturalna charyzma, doświadczenie życiowe czy też zdolność wspierania drugiego człowieka – większości z nich nie można nabyć ani się wyuczyć. Sumienności czy pracowitości również. Dlatego też warto uważnie obserwować potencjalnego kandydata.

  Czasem bogate CV może okazać się mylnym drogowskazem. Niekiedy pracownik firmy, który związany jest z nią od wielu lat znacznie lepiej wywiąże się z zadania wspierania jej personelu i pilnowania interesów przedsiębiorstwa. Proces selekcji powinien zająć sporo czasu i być wyczerpujący, ponieważ raz źle podjęta decyzja może poważnie rzutować na przyszłość wszystkich pracowników i kierowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.