Wystąpienia publiczne szkolenie

Ostatni raz występowałeś publicznie jeszcze na uroczystości w przedszkolu lub akademii w szkole, a tu nagle Twój przełożony każe Ci organizować wystąpienia publiczne. Szkolenie z tego zakresu przeważnie obejmuje swoją tematyką samo występowanie – czyli to co i jak mówić, jak być ubranym, jak nawiązywać kontakt z publicznością, czy jak kontrolować swoją mowę ciała. Niewiele jednak firm pochyla się nad problemem takiego wystąpienia od strony organizacyjnej. 


  Ostatni raz występowałeś publicznie jeszcze na uroczystości w przedszkolu lub akademii w szkole, a tu nagle Twój przełożony każe Ci organizować wystąpienia publiczne. Szkolenie z tego zakresu przeważnie obejmuje swoją tematyką samo występowanie – czyli to co i jak mówić, jak być ubranym, jak nawiązywać kontakt z publicznością, czy jak kontrolować swoją mowę ciała.

  Niewiele jednak firm pochyla się nad problemem takiego wystąpienia od strony organizacyjnej. A przecież nie od dziś wiadomo, że przygotowania zajmują wielokrotnie więcej czasu niż sam finał. Często także wpływają na ostateczny sukces lub porażkę samego wystąpienia.

  Nawet bowiem najlepsza mowa zostanie źle przyjęta jeżeli nagłośnienie będzie niewłaściwe i nic nie będzie słychać, albo sala będzie za mała i zaproszone osoby będą się tłoczyć, albo nawet się nie zmieszczą.

  Ze świecą szukać oferty kompleksowego szkolenia z zakresu organizacji tego typu eventów. W tym przypadku najlepiej jest czerpać z różnych źródeł, opierając się także na swoich poprzednich doświadczeniach, często nie związanych z życiem zawodowym.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

  Dobrze też mieć spis telefonów czy innych kontaktów do osób, które mogą w razie nagłej konieczności pomóc. Jeżeli jesteś w tej dobrej sytuacji, że możesz czerpać z doświadczenia swojego współpracownika staraj się to robić, pamiętaj jednak, żeby nawiązywać także własne kontakty i wnosić coś od siebie. Czasami przydaje się powiew świeżego powietrza i zmiana formuły utartej przez lata.

  Organizując jakiekolwiek wystąpienie publiczne, czy to konferencję, galę, czy prezentację, przypilnuj także, by osoba prezentująca czy przemawiająca była odpowiednio przygotowana – może potrzebuje przetestować mowę w miejscu docelowym? A może ma jakieś konkretne wymagania dotyczące sprzętu?

  Jeżeli robi to wielokrotnie ma też zapewne swoje nawyki, które ułatwiają mu sam moment przemawiania – może to być rzecz banalna, jak woda do picia w odpowiedniej temperaturze, lub nieco bardziej skomplikowana, jak na przykład ustawienie oświetlenia, czy samego miejsca usytuowania podestu z mikrofonem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.