Zadania kierownika

Bardzo ważnym elementem każdej rozwijającej się firmy jest fachowe przywództwo. Jest to osoba, którą słuchają i za którą podążają pracownicy aby osiągnąć określony cel. Istnieje kilka typów liderów, którzy sprawdzą się w zależności od działalności firmy.

zdjęcie - Zadania kierownika

 

Prawidłowo funkcjonujący zespół w przedsiębiorstwie potrzebuje idealnego zorganizowania oraz sprawnego kierowania. Samo kierowanie zespołem polega na rozdzielaniu zadań w taki sposób, by osiągnąć określone zamierzenia i cele. Kierownik wpływa na pracowników, jest przywódcą swoich ludzi. Czasem, w mniejszych przedsiębiorstwach i firmach kierownik może być jednocześnie wykonawcą tej samej pracy, jak i jego pracownicy. Tak dzieje się w przypadku brygadzistów, którzy obok kierowania zespołem pracują na równi z innymi. W przypadku większych firm niezbędne jest, by istniała funkcja kierownika zespołu. Do zadań kierownika należy przydzielanie zadań oraz trzymanie pieczy nad wykonywaniem tych zadań.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Istnieje kilka funkcji i czynności, które wiążą się z procesem kierowania grupą. Należą do nich planowanie, motywowanie, organizowanie oraz kontrola. Jeśli chodzi o planowanie polega ono na przemyśleniu i przewidywaniu przyszłych działań. Kierownik musi określić cele oraz zadania, jakie potrzebne są do wykonania. Planowanie potrzebne jest na każdym szczeblu działania kierownika. Dobry lider potrafi przewidzieć i zaplanować wiele działań, aby osiągnąć określony cel. Organizowanie pracy innych przez kierowników polega na ustalaniu i dobieraniu takich metod działania, które będą najbardziej skuteczne. Kierownik organizuje pracę firmy przydzielając poszczególne działania, organizuje również kolejność prac i zapewnia najkorzystniejszy przebieg pracy. Dobry kierownik potrafi również zmotywować swój zespół do działania. Pobudza do osiągania określonych celów. Potrafi również nakłonić ludzi do większej koncentracji na wykonanie zadania. Kierownik może motywować za pomocą bodźców materialnych jak i niematerialnych. Do materialnych bodźców należą nagrody, premie pieniężne i podwyżki. Do niematerialnych natomiast pochwały i odznaczenia. W przypadku motywowania można również używać bodźce negatywne, jak kary pieniężne za niewykonanie zadania, czy kary dyscyplinarne. Do tej grupy należy również najwyższa kara jaką jest zwolnienie z pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.