Zarządzanie projektami – nowoczesne szkolenie

Rozwijająca się firma to sama radość. Dla właściciela, bowiem już nie dla wszystkich pracowników. Dla nich zazwyczaj oznacza to jeszcze więcej pracy, przeważnie bez dodatkowego wynagrodzenia (zwłaszcza dotyczy to szeregowych pracowników – menadżerowie zazwyczaj dostają dla siebie kawałek tortu w postaci premii). Dzieje się tak zwłaszcza w dużych organizacjach (korporacjach). 

 
Rozwijająca się firma to sama radość. Dla właściciela, bowiem już nie dla wszystkich pracowników. Dla nich zazwyczaj oznacza to jeszcze więcej pracy, przeważnie bez dodatkowego wynagrodzenia (zwłaszcza dotyczy to szeregowych pracowników – menadżerowie zazwyczaj dostają dla siebie kawałek tortu w postaci premii). Dzieje się tak zwłaszcza w dużych organizacjach (korporacjach). To właśnie tam jednostka, nazywana często numerem w systemie, ma tak naprawdę za zadanie pracowanie na markę i pozycję swojego przełożonego, czyli menadżera zespołu. Celem zmiany podejścia, menedżer powinien wtedy spojrzeć na project management szkolenia.
 
Po zakończeniu udanego projektu menadżer zbiera pochwały, dostaje pokaźną premię, zyskuje w oczach szefostwa, a szeregowy pracownik ma z tego tylko zwrot wolnego za wypracowane nadgodziny, którego nie ma kiedy odebrać, bo pracy wciąż przybywa.
 
Myślisz, że to przesada, że może w jednej czy dwóch firmach tak się dzieje, ale nie można tego uogólniać? A czy pracowałeś kiedyś w korporacji jako szeregowy pracownik? Zapytaj się znajomych, którzy takie doświadczenia mają za sobą. A potem zastanów się, czy przypadkiem w Twojej firmie w ramach prowadzonych projektów nie zarządza się podobnie. Na świecie po mału odchodzi się od nagradzania tylko szefów jednostek i im pozostawiając rozdzielenie ewentualnych premii uznaniowych.
 
Według nauk wyniesionych ze scrum szkolenia, zespół projektowy powinno się traktować jako całość, a każdy jego członek, niezależnie od tego jaką pełni w nim funkcję (czy to kierownik projektu, czy osoba odpowiedzialna za wprowadzanie danych do arkusza kalkulacyjnego), powinien być traktowany, rozliczany i nagradzany na takich samych warunkach.

To oczywiście przynosi też korzyści firmie – osoba, która ma świadomość, że traktowana jest poważnie, jako ważny i konieczny element zespołu, a jej praca zostanie doceniona daje z siebie więcej, ma bowiem poczucie, że robi coś dla firmy, ale także dla siebie, a nie tylko podbija wyniki przełożonego.

Ponieważ ta koncepcja nieco wywraca dotychczasowe zarządzanie projektami – nowoczesne szkolenie (np. agile project management szkolenie), w ramach którego poznasz praktyczne aspekty takiego zarządzania projektami, jak również jego plusy i minusy może się okazać dla tym czego potrzebujesz.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.