Zarządzanie stresem w organizacji

Stres – może on prowadzić zarówno do osiągnięcia bardzo dobrych, jak i bardzo kiepskich wyników. Umiarkowany – pomaga pracownikom się skoncentrować oraz przyspieszyć tempo pracy. Jednak nadmierny – ten już może zaszkodzić.

zdjęcie - Zarządzanie stresem w organizacji

 

Stres - może on prowadzić zarówno do osiągnięcia bardzo dobrych, jak i bardzo kiepskich wyników. Umiarkowany - pomaga pracownikom się skoncentrować oraz przyspieszyć tempo pracy. Jednak nadmierny - ten już może zaszkodzić.

Stres w pracy

Skąd się bierze stres w pracy? Otóż ma on bardzo wiele swoich źródeł. Wśród nich można na pewno wymienić oczywiście poważne transakcje, ilość pracy, ale także i swoje znaczenie ma atmosfera w pracy. Pozostaje jednak pytanie - jak rozpoznać, że pracownicy są zestresowani? Otóż przede wszystkim spada efektywność ich pracy, chodzą oni przygaszeni, zdenerwowani, łatwo wybuchają konflikty. Jeśli zatem w zespole, w którym do tej pory wszystko było w porządku, dzieją się dziwne rzeczy - warto zainterweniować. A jak można pomóc pracownikom poradzić sobie ze stresem?

1. Zmiana zachowania

Przede wszystkim warto się zastanowić, czy w sobie, jako w szefach nie powinniśmy coś zmienić, a ponadto czy menedżerowie dobrze spełniają swoją funkcję. Tutaj często może się przydać pomoc z zewnątrz w postaci przeróżnych szkoleń dotyczących zarządzania firmami.

2. Zmiana miejsca pracy

Warto także zauważyć, że czasem drobne rzeczy, jak źle ustawione biurka, pesymistyczny kolor na ścianach czy brak czajnika są w stanie wyprowadzić pracowników z równowagi. Postarajmy się zatem zadbać o takie rzeczy od początki. Warto zatem zaprosić specjalistów, którzy ocenią, czy aranżacja biura na pewno sprzyja konstruktywnej pracy. Dobrze jest także wsłuchiwać się w to, o mówią pracownicy i nauczyć się czyta między wierszami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

3. Zmiana czynników psychologicznych

Warto także dodać, że dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele firm, które organizują niezwykle ciekawe szkolenia dla zespołów właśnie na temat radzenia sobie ze stresem. Tematyka jest różna - niektórzy stawiają bardziej na naukę technik, które pomagają zredukować stres, inni zaś stawiają raczej na pracę nad charakterami poszczególnych członków grupy, co daje bardziej długofalowe efekty.

4. Zmiana czynników fizycznych

Warto na koniec jeszcze wspomnieć o rzeczy dość oczywistej, jednak często pomijanej - wysiłek fizyczny doskonale rozładowuje stres. Może zatem warto zainwestować karnety na siłownię, mały stół do piłkarzyków czy coś tego typu?

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.