Zarządzanie zespołem pracowników

W każdej firmie bardzo ważną rolę odgrywa kadra menedżerska. Jest ona odpowiedzialna za zarządzanie pracownikami. Określa kto i w jakim terminie ma wykonać poszczególne zadania, motywuje do wytężonej pracy, gratyfikuje najlepszych, a także wyciąga konsekwencje w przypadku nieterminowego wykonania zadania.

Gamma - Zarządzanie zespołem pracowników

   

  W każdej firmie bardzo ważną rolę odgrywa kadra menedżerska. Jest ona odpowiedzialna za zarządzanie pracownikami. Określa kto i w jakim terminie ma wykonać poszczególne zadania, motywuje do wytężonej pracy, gratyfikuje najlepszych, a także wyciąga konsekwencje w przypadku nieterminowego wykonania zadania. Bycie menedżerem nie jest łatwe - trzeba posiadać szereg umiejętności zarówno twardych jak i miękkich, które przydadzą się w efektywnym zarządzaniu zespołem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Zarządzanie zespołem pracowników

  Zarządzanie pracownikami w żadnym wypadku nie powinno się ograniczać tylko i wyłącznie do tego aby wydawać im polecenia i egzekwować terminowość wykonywanych zadań. Takie podejście to najkrótsza ścieżka do katastrofy i złej atmosfery w przedsiębiorstwie. Zakres działania menedżera jest o wiele szerszy. W pierwszym kroku, to właśnie menedżer powinien budować zespół. Nawet jeżeli nie będzie on osobą bezpośrednio odpowiedzialną za rekrutację, to przed podpisaniem umowy z pracownikiem powinien móc przeprowadzić z nim chociaż krótką rozmowę, aby móc określić czy będą w stanie ze sobą współpracować. Do zadań menedżera należy także budowanie pozytywnych kanałów komunikacyjnych. Pracownicy mogą mieć rozmaite problemy komunikacyjne, a osoba zarządzająca musi umieć stworzyć odpowiednią atmosferę pracy. Ważne jest to, aby wszystkich pracowników traktować jednakowo, nikogo nie można faworyzować. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy doceniać najlepszych. Wręcz przeciwnie - pochwała w gronie pracowników to czynnik często mocniej motywujący niż premia uznaniowa.

  Szkolenia dla menedżerów

  Cyklicznie, na terenie całego kraju organizowane są szkolenia przeznaczone dla kadry menedżerskiej. Można się na nich dowiedzieć między innymi tego, w jaki sposób efektywnie zarządzać zespołem. Cykl wykładów przepleciony jest ćwiczeniami praktycznymi, podczas których można ćwiczyć zdobyte umiejętności. Co prawda udział w takich szkoleniach nie należy do najtańszych, jednak trzeba mieć na uwadze to, że inwestycja w dobrze wyszkolonego menedżera, to inwestycja w rozwój całej firmy, która w perspektywie czasu z pewnością okaże się korzystna.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.