Zasady coachingu

Wielu menadżerów chcąc wprowadzić nowoczesne metody zarządzania zespołem nie bierze pod uwagę tego, że nie wszystkie z nich są dostępne dla każdego, a co więcej nie jest wskazana stosowanie wszystkich metod, wobec wszystkich pracowników.

Gamma - Zasady coachingu

   

  Wielu menadżerów chcąc wprowadzić nowoczesne metody zarządzania zespołem nie bierze pod uwagę tego, że nie wszystkie z nich są dostępne dla każdego, a co więcej nie jest wskazana stosowanie wszystkich metod, wobec wszystkich pracowników. Trzeba zatem brać po uwagę fakt, że przede wszystkim chcąc na przykład wprowadzić zasady coachingu do codziennej pracy, konieczne jest przede wszystkim poznanie reguł tej metody. Co więcej trzeba także wiedzieć wobec kogo można jest stosować. Dlatego szkolenia dla menedżerów są czymś tak koniecznym, jak szkolenia dla pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary  Coaching dla kogo?

  Wiele firm zatrudnia zewnętrznych coachów, którzy mają za zadanie wspierać menadżerów w codziennej pracy polegającej na zarządzaniu ludźmi. Tymczasem jednak jak pokazuje praktyka wielu firm możliwe jest takie przygotowanie kierowników, by ci sami byli w stanie korzystać z możliwości, jakie daje nowoczesne zarządzanie ludźmi. Warto przy tym zaznaczyć, że szkolenie zarządzenie zespołem poprzez coaching wprowadza zmianę, która wcale nie wymusza dokonywania roszad w innych sektorach działalności firmy. Co więcej możliwe jest takie wykorzystanie coachingu, które będzie połączone z tradycyjnymi metodami zarządzania. Trzeba jednak pamiętać, że techniki te należy wykorzystywać wobec pracowników z wyczuciem i szczególnym uwzględnieniem szczególnego usadowienia każdego z podwładnych. Dlatego też warto pamiętać, że;

  • pracownik początkujący z reguły nie potrzebuje dodatkowych motywacji do pracy. Jego główne potrzeby będą znajdowały się gdzie indziej. Co oczywiste pracownik rozpoczynający swoją pracę największe wsparcie będzie musiał otrzymać w zakresie merytorycznym,
  • zasady coachingu nie będą również znajdowały zastosowania w przypadku pracowników, którzy posiadają doświadczenie, ale wciąż dotyka ich brak szeregu kompetencji. Ponownie menadżer powinien zapewnić my właściwe wsparcie merytoryczne, które ukierunkuje pracownika i uwolni pełnie jego potencjału,
  • coaching powinien być używany przede wszystkim wobec tych pracowników, którzy posiadają już odpowiednie doświadczenie oraz kompetencje braki wykazują przede wszystkim w zakresie motywacji. Warto wówczas korzystać z odpowiednich, długich rozmowach lub po prostu właściwych materialnych formach gratyfikacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.