Zgoda buduje

Pracując w niewielkim zespole praktycznie niemożliwe jest uniknięcie sytuacji konfliktowych. A co ma powiedzieć menadżer, który musi gasić pożary wśród kilkudziesięciu pracowników? Nie będzie miał z tym problemu jeżeli będzie znam odpowiednie techniki łagodzenia sytuacji konfliktowych w biznesie.

zdjęcie - (the_title())

Wiele szkół prowadzących zajęcia coachingowe oferuje "Zarządzanie konfliktem szkolenie". Są to panele prowadzone przez psychologów, mediatorów i coachów motywacyjnych, którzy nauczą nas technik unikania konfliktu w życiu zawodowym, a w przypadku powstania - przekucia ich w konstruktywną dyskusję.

Zgodnie z opisami programów dostępnych na stronach internetowych szkół, szkolenia odpowiednie są dla osób pracujących w handlu, dużych zespołach pracowników, osób prowadzących negocjacje biznesowe, menadżerów w dużych jednostkach biznesowych. Zajęcia składają się z wykładów, zadań grupowych, rozwiązywania kazusów, a także dyskusji, które są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń.

Prowadzone są w niewielkich grupach, do 12-18 osób, co gwarantuje kameralną atmosferę i udział w każdym zadaniu. Dyplom z takiego szkolenia jest świetnym dodatkiem do CV. Co zawiera program szkolenia?

Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

Przyczyny powstawania konfliktów, rodzaje konfliktów, czy zawsze jest to negatywne zjawisko, jak budować atmosferę w pracy aby nie dopuszczać do konfliktów, jak konflikt definiować, jakie techniki ich rozwiązywania stosować, jak budować swoją asertywność, jak nie poddawać się manipulacji, a także dodatkowe kwestie - rola odpowiedniej integracji pracowników. Konflikty mogą wynikać z błędnego postrzegania współpracowników, budowania barier, które nie mają nic wspólnego z życiem zawodowym, nieskutecznego porozumiewania się, przenoszenia prywatnych emocji na grunt zawodowy.

Odpowiednio przeszkolony menadżer jest gwarancją niedopuszczenia do powstawania sytuacji stresujących i konfliktowych. Ciekawostką jest to, że wiele firm prowadzi szkolenia zamknięte przeznaczone dla konkretnych podmiotów gospodarczych.

Jeżeli jesteśmy pracownikiem dużej firmy, która ewidentnie ma problemy z komunikacją, może warto zaproponować szkolenie, które będzie korzyścią dla wszystkich pracowników? Istnieje możliwość dopasowania programu do praktycznie każdej branży oraz przeprowadzenie paneli w siedzibie firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.