Zwinne zarządzanie w firmie – jak powinno wyglądać?

Zarządzanie zwinne staje się obecnie coraz bardziej popularne. W czym wyraża się ta popularność? Otóż przede wszystkim coraz więcej firm wprowadza agile do siebie. Niestety niektóre robią to zupełnie nieumiejętnie. Jak powinno wyglądać takie zwinne zarządzanie w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Zwinne zarządzanie w firmie - jak powinno wyglądać?

Zarządzanie zwinne staje się obecnie coraz bardziej popularne. W czym wyraża się ta popularność? Otóż przede wszystkim coraz więcej firm wprowadza agile do siebie. Niestety niektóre robią to zupełnie nieumiejętnie. Jak powinno wyglądać takie zwinne zarządzanie w firmie?

Krok pierwszy - odpowiednie szkolenia

Przede wszystkim, powinno zostać poprzedzone odpowiednimi szkoleniami. Oczywiście, dobrze jest zawsze poczytać sobie o agile i scrum, zdobyć pewną ogólną wiedzę, niestety jednak powinno się także zdecydowanie postawić na sprawdzone źródła wiedzy. A do nich zaliczyć można bez wątpienia szkolenie agile foundation - zdecydowanie świetnie się ono sprawdza!

Oczywiście, zakończone jest ono agile pm foundation egzaminem, dzięki któremu zdobędziemy pewne potwierdzenie posiadanej przez siebie wiedzy. Czy jednak tak w zasadzie to takie ogólne szkolenie nam wystarczy? Czy może jednak powinno się zainwestować w coś nieco innego?

Otóż bardzo ważne są jeszcze szkolenia z poszczególnych ról w zespole scrumowym. O co tutaj tak naprawdę chodzi? Zespół scrum jest naprawdę bardzo ciekawym konstruktem. Nawiązuje on do pewnej hierarchii i pewnego podziału ról, o którym już w zasadzie dawno zapomnieliśmy.

Mianowicie, mamy tutaj do czynienia ze scrum masterem, który jest niejako nauczycielem duchowym całego zespołu, product ownerem, który zajmuje się głównie kontaktami z klientem oraz z scrum developerem. zasadniczo, aby pełnić dobrze te role, konieczne są szkolenia scrum developer, szkolenie product owner oraz szkolenie scrum master.

Warto jeszcze na koniec podkreślić, że nie można tak po prostu samodzielnie wprowadzać scrum do własnego przedsiębiorstwa. Naprawdę warto, aby zrobiła to osoba z zewnątrz, która jest specjalnie właśnie w tym celu przeszkolona. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że scrum master to pracownik, który naprawdę bardzo dobrze musi się znać na scrum i agile, zatem w jego edukację trzeba szczególnie mocno inwestować.

Podsumowując, najważniejsze, aby nie popełnić błędów, jest właściwe edukowanie osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.