Budowanie zaufania – Team Building fizycznie

Wyjazdy integracyjne i szkolenia Team Buildingowe służą nie tylko rozluźnieniu atmosfery między pracownikami, poznaniu swoich słabych i mocnych stron, ale także budowaniu wzajemnego zaufania pomiędzy nimi.

Gamma - Budowanie zaufania - Team Building fizycznie

Budowanie zaufania - Team Buildingowe fizycznie

Wyjazdy firmowe i szkolenia  służą nie tylko rozluźnieniu atmosfery między pracownikami, poznaniu swoich słabych i mocnych stron, ale także budowaniu wzajemnego zaufania pomiędzy nimi.

Według koncepcji S. Coveya dotyczącej kapitału zaufania, pomiędzy ludźmi istnieje jego podstawowa ilość, którą wzmacniają bądź osłabiają wzajemne interakcje. Efektywne spotkania teambuildingowe i profesjonalne przygotowane zabawy rozgrywane w ich czasie przez pracowników mają posłużyć nadbudowaniu kapitału zaufania w krótkim czasie.

To dzięki temu można liczyć na podniesienie zaangażowania członków zespołu w pracę, budowanie pozytywnych relacji na płaszczyźnie zawodowej, a co za tym idzie – pozytywną motywację do pracy, będącą bezcennym kapitałem współczesnych firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Do zabaw praktykowanych przez specjalistówTeam Budildingu w trakcie wyjazdów firmowych możemy więc zaliczyć takie klasyki, jak „Skok w ciemno”, „Kołyska” czy też największe wyzwanie, jakim jest zabawa „Lokomotywa”.

Wszystkie z nich przekraczają nieco strefę komfortu fizycznego uczestników, przełamując w nich obawy przed zaufaniem innym. Stosowane są powszechnie także w treningach psychologicznych dla osób z nerwicami czy stanami lękowymi.

Najbardziej klasycznym przykładem zabawy integrującej, która buduje zaufanie jest „Skok w ciemno” wykonywane w trójkach. Jedna z osób staje na podwyższeniu i przechyla się do tyłu, a dwie pozostałe są jej asekurantami, splatając ręce i łapiąc ją w swoisty utworzony w ten sposób koszyczek.

Odmianą tej zabawy pozwalającą na wykonanie jej w większej grupie jest  „Kołyska” pozwalającą osobie znajdującej się w środku delikatnie się kołysać, opadając na ręce stojących wokół niej w niewielkim kole osób.

Ciekawą i stawiającą przed uczestnikami nieco więcej wyzwań zabawą eventową jest „Lokomotywa”, zamieniająca jednego uczestnika w tytułowy pojazd, który ma za zadanie odnaleźć przedmioty – wagony rozsypane po sali, a także nie wpaść na inne lokomotywy – innych uczestników także znajdujących się na sali.

Może to zrobić tylko z pomocą drugiej osoby będącej przewodnikiem lokomotywy – osoba pełniąca tę funkcję ma bowiem zamknięte oczy – i kierującym nim bez użycia słów.

Jedynym sposobem przekazywania komunikatów są ustalone wcześniej wrażenia dotykowe lub klepnięcia oznaczające skręty w prawo, w lewo, cofanie czy jazdę do przodu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.