Co stoi za sukcesem imprezy firmowej?

Udana impreza firmowa to jeden ze współczesnych mechanizmów prowadzących do lepszej integracji pracowników w firmie. W znaczący sposób wpływa ona na relacje między pracownikami.

18 grudnia 2018
zdjęcie - Co stoi za sukcesem imprezy firmowej?

Co stoi za sukcesem imprezy firmowej?

Udana impreza firmowa to jeden ze współczesnych mechanizmów prowadzących do lepszej integracji pracowników w firmie. W znaczący sposób wpływa ona na relacje między pracownikami. Według prowadzonych badań, im są one lepsze, tym bardziej efektywnie są w stanie pracować poszczególne osoby, bardziej skłonne do podejmowania rozwojowego ryzyka.

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Wśród wiodących obecnie trendów w kulturze korporacyjnej jest odchodzenie od tradycyjnej formy tego eventu, jak imprezy okolicznościowe przygotowywane z okazji świąt i związane z niechętnie odbieranym przymusem koniecznym do spełnienia wobec firmy.

Dużo lepszą opinią i lepiej przyjmowane przez pracowników są imprezy dla firm związane na przykład z zajęciami outdoorowymi, wyjazdem w zupełnie inny teren i zorganizowanie dla pracowników nietypowych aktywności fizycznych lub umysłowych, pozwalających im na sprawdzenie się w trakcie wychodzenia ze strefy komfortu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:


Do najpopularniejszych obecnie form imprez firmowych należą m. in. pikniki połączone z koncertami lub występami kabaretowymi zaproszonych zespołów, zabawy rozwijające teambuilding – uczące pracowników przy okazji tak potrzebnych w codziennym życiu biznesowym zarządzania zespołem i podejmowania szybkich decyzji, zabawy improwizacyjne prowadzone przez zespoły specjalizujące się w tego typu działaniach, które znakomicie potrafią pobudzić kreatywność pracowników czy czysto fizyczne gry terenowe jak paintball i inne grupowe aktywności.

Co stoi za udaną imprezą firmową?

Przede wszystkim właściwy dobór podwykonawców naszego zlecenia. Nawet szukając oszczędności w tym zakresie, warto jednak postawić na sprawdzone firmy działające na rynku od kilku lat w zakresie organizacji imprez firmowych, mogące pochwalić się rekomendacjami od zadowolonych klientów.

Próby organizacji tego typu wydarzeń przez osoby z działu marketingu firmy, którym najczęściej powierzane jest to zadanie, kończą się zazwyczaj niepowodzeniem i niezadowoleniem ze strony zawiedzionych pracowników. Rosnąca popularność imprez dla firm i docenianie ich działania przez menedżerów firm spowodowała wysoko rozwiniętą specjalizację także w dziedzinie ich organizacji – warto więc postawić na sprawdzone już rozwiązania i doświadczonych podwykonawców, w których ofercie faktycznie możemy w tej chwili przebierać do woli.

Choć ich oferta jest zazwyczaj szczegółowo wyceniona – korzyści motywacyjne z udanych doświadczeń pracowników i kreujące dobrą atmosferę w dalszej pracy codziennej będą na ogół bezcenne.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

teoria typów osobowości C. G. W swojej pionierskiej pracy „Typy psychologiczne” dr Carl Gustav Jung proponuje model, zgodnie z którym ludzie posiadają odmienne preferencje, przez co postrzegają te same sytuacje z różnych perspektyw. Założenie takiej odmienności perspektyw, nastawień, jest wysoce trafne z punktu widzenia zrozumienia organizacji, kultury oraz potrzeb w zakresie motywacji i przywództwa. Zrozumienie różnic indywidualnych jest fundamentalne dla usprawnienia komunikacji, współpracy oraz budowania efektywnych zespołów.Junga

70/20/10 to metoda zawodowego rozwoju, która zakłada, że takie formy kształcenia jak szkolenia czy kursy, powinny być uzupełnione informacjami zdobywanymi w codziennej, zawodowej praktyce.

W wielu środowiskach treningowych, szkoleniowych i konsultingowych, feed forward jest oryginalną metodą komunikacji, nauczaną i wykorzystywaną od co najmniej wczesnych lat 90. W tych środowiskach, a także innych ośrodkach komunikacji i rozwoju osobistego, sztuka dawania feed forwardu jest używana w celu wzmocnienia, a czasem nawet zastąpienia pozytywnego i negatywnego feedbacku.

Obecna pandemia koronawirusa wymusza pracę zdalną milionów pracowników na całym świecie. Zarządzanie zespołem zdalnym to nie lada sprawdzian dla menadżera. Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć i jakich rozwiązań powinien użyć? Wysoka i trwała efektywność pracowników i zespołu spotyka wiele wyzwań, z którymi menedżer będzie się mierzył. Oto 10 wyzwań menedżerskich w pracy zdalnej.

Teoria motywacji herzberga, nazywana rownież dwuczynnikową teorią Herzberga, jest jedną z klasycznych teorii motywacji, opierającą się na podziale czynników motywujących na dwie grupy: czynniki higieny i czynniki motywujące.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.