Ekstremalne szkolenia

Szkolenia dla firm stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szkolenia takie dają możliwość pracodawcy na podwyższenie efektywności i wydajności zespołów.

Gamma - Ekstremalne szkolenia

Ekstremalne szkolenia

Szkolenia dla firm stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szkolenia takie dają możliwość pracodawcy na podwyższenie efektywności i wydajności zespołów.

W jaki sposób?

Szkolenia mają za zadanie identyfikację problemu w grupie, integrację, motywację oraz poznanie słabych i mocnych stron.

To wszystko sprawia, że są własnie tak bardzo pożądane dla pracodawców. Jedno dobrze przeprowadzone i dobrane do potrzeb grupy szkolenie może naprawdę zdziałać prawdziwe cuda.

Szczególną popularnością zaś cieszą się zajęcia outdoorowe.

Dlaczego właśnie one?

Na początek jednak postarajmy się w ogóle zdefiniować, czym też są takie szkolenia. Otóż najogólniej rzecz ujmując są to wszelkie szkolenia, które mają miejsce na świeżym powietrzu.

Co więcej - powinny one być oparte na różnych grach terenowych, sportach zarówno ekstremalnych, jak i tych uprawianych amatorsko, technikach militarnych i survivalowych czy też przeróżnych innych formach rekreacji. Szczególnie ciekawą formą są szkolenia ekstremalne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Co jest ich elementem?

Na pewno militaria, ekstremalne sporty oraz elementy survivialu.

Co dają takie szkolenia?

Na wstępie warto zaznaczyć, że przede wszystkim nie będą one dobrym rozwiązaniem dla absolutnie każdego zespołu.

Świetnie sprawdzą się przede wszystkim w zespołach, które często podejmują trudne decyzje, ryzykują nieco, pracują ciężko i długo i w warunkach stresowych. Warto także czasem zorganizować takie szkolenie dla osób, które pozornie zupełnie do niego nie pasują.

Wówczas możemy odkryć niesamowite talenty w firmie.

Wracając jednak do rzeczy - co nam dają takie szkolenia. Otóż przede wszystkim pokazują one słabe i dobre strony pracowników. Ważną informacją zarówno dla nas, jak i dla samych pracowników jest to, z czym mają oni problem.

Czy jest to podporządkowanie się woli grupy, zaufanie drugiej osobie, a może podejmowani samodzielnie ważnych decyzji. Wiedząc to możemy przeorganizować podział obowiązków i ról w grupie albo też popracować z danym pracownikiem nad jego słabością.

Często też od razu te szkolenia powodują, że pracownik walczy ze swoimi słabościami.

Czy zatem warto zorganizować takie szkolenie?

Bez wątpienia tak, jednak najpierw należy się dokładnie zastanowić, jakie cele chcemy osiągnąć i czy rzeczywiście tego typu szkolenie outdoorowe będzie najlepszym rozwiązaniem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.