Escape room - czyli przez zamknięcie do Team Buildingu

Wcielenie się w Sherlocka Holmesa, podróż przez nawiedzony i opuszczony szpital pełen pozostawionych narzędzi lekarskich, rozwiązywanie zagadek tajemniczych morderstw, podróż w kosmos, ucieczka z więzienia w stylu „Prison Break”, tyle oraz o wiele więcej ma do zaoferowania współczesny escape room.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Escape room - czyli przez zamknięcie do Team Buildingu

Escape room - czyli przez zamknięcie do Team Buildingu

Wcielenie się w Sherlocka Holmesa, podróż przez nawiedzony i opuszczony szpital pełen pozostawionych narzędzi lekarskich, rozwiązywanie zagadek tajemniczych morderstw, podróż w kosmos, ucieczka z więzienia w stylu „Prison Break”, tyle oraz o wiele więcej ma do zaoferowania współczesny escape room.

Tego typu atrakcje związane z koniecznością rozwikłania zagadek oferuje zdobywająca sobie coraz więcej zwolenników rozrywką, jaką są escape rooms, będące też znakomitą opcją wynajmowaną przez firmy dla pracowników w ramach szkoleń integracyjnych i procesów teambuilding.

Jak inne gry i zabawy eventowe potrafi ona bowiem wytworzyć szereg pozytywnych relacji między współpracującymi ze sobą uczestnikami tej rozrywki przekładających się na codzienne udane życie zawodowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Escape Rooms, czyli po polsku pokoje ucieczki to rozrywka, która przywędrowała do Polski najprawdopodobniej jak wszystko co nowe i ekscytujące – z Doliny Krzemowej. Grupka pasjonatów gier wideo i RPG stworzyła tam na początku XXI wieku pokój zagadek zmuszający zamykaną w nim grupkę osób do rozwiązania szeregu łamigłówek pozwalających na wydostanie się z niego w ściśle określonym czasie, najczęściej godziny.

Z USA escape rooms powędrowały do Azji, zdobywając sobie po kolei wielbicieli na całym świecie. Dziś jest to tak popularny biznes, że wielkie korporacje sponsorują nawet poszczególne pokoje zagadek, wykorzystując ten typ zabawy jako znakomite zajęcia outdoorowe swoich pracowników.

Dziś escape rooms można znaleźć we wszystkich większych miastach Polski, jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Gdańsk, gdzie cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród pracowników jako sposób na ciekawą integrację zespołu, ale też po prostu inne niż zwykle spędzanie czasu wolnego w piątek lub sobotę wieczorem.

O wyglądzie escape rooms decydują możliwości finansowe organizatorów i klimat, jaki planują stworzyć. Również pod kątem klimatu warto wybrać tę rozrywkę, myśląc o imprezie firmowej mającej na celu kształtowanie teambuildingu.

Jak inne gry integracyjne, escape rooms uczą bowiem umiejętności współpracy, wzajemnego słuchania się przez uczestników rozgrywki i podejmowania czasem nawet ryzykownych decyzji prowadzących jednak ostatecznie do sukcesu.

Dodatkową atrakcją dla zespołu najszybciej rozwiązującego zagadki escape rooms i dobrze współpracującego ze sobą mogą być oferowane przez organizatorów nagrody dodatkowe, w rodzaju biletów do kina, parków rozrywki czy vouchery do innych tego typu ośrodków w mieście.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Przywództwo – podobnie jak wiele innych dziedzin życia – podlega zmiennym modom i trendom, a kreatorami tych mód są firmy doradcze, prorocy i szamani zarządzania, kaznodzieje biznesowi, mówcy motywacyjni, celebryci. Jednak w tym zalewie koncepcji istnieją modele, które przetrwały próbę czasu i są dla wielu praktyków źródłem inspiracji i swoistym przewodnikiem przywództwa. Myśli takich klasyków, jak: Peter Drucker, Henry Mintzberg, Tom Peters, Steven Covey, John Maxwell, Ken Blanchard, Michael Porter, Peter Senge w większym lub mniejszym zakresie ciągle oddziałują na współczesnych przywódców. Do grona autorów, których koncepcje wydają się czymś więcej niż sezonową modą, można zaliczyć młodsze pokolenie twórców takich, jak: Marcus Buckingham, Malcolm Gladwell czy Simon Sinek.
W latach 90 Bass i Avollio zaproponowali organizacyjną koncepcję przywództwa transakcyjnego i transformacyjnego. Twierdzili jednocześnie, że nie jest łatwo rozróżnić te dwa typy przywództwa i nawet liderzy transformacyjni mogą korzystać z technik zwykle określanych jako transakcyjne.
Metoda Open Space Technology to praca z dużymi grupami (do 2500 osób), która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych.

Sprzedaż to budowanie zaufania. Jednym z elementów, który pomaga budować dobre relacje z klientem jest diagnoza potrzeb. Diagnoza potrzeb to proces poznawania klienta. Docierania do jego motywów, potrzeb, sytuacji bieżącej i sytuacji oczekiwanej (przyszłości).
Szanowni Państwo!
Jednym z podstawowych oczekiwań od ekspertów HR oraz HR Business Partnera jest wsparcie organizacji oraz menedżerów w wykorzystaniu potencjału pracowników i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu efektywności. Od wielu już lat nie tylko mówi się o zarządzaniu efektywnością lecz także wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu podnoszenie efektywności pracowników. Jesteśmy też świadkami prawdziwej rewolucji w podejściu do tworzenia wyzwań dla pracowników i monitorowania postępów na drodze do ich realizacji. Warto zetem przyjrzeć się nowym rozwiązaniom gdyż jeśli jeszcze ich nie stosujemy to najprawdopodobniej wkrótce się z nimi zmierzymy.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.