Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną? Organizacja imprez integracyjnych nie jest łatwym zadaniem. Imprezy integracyjne wymagają sporego zaangażowania, aby zostały przygotowane z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Gamma - Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Gdzie zorganizować imprezę integrującą dla pracowników? Organizacja imprez firmowych nie jest łatwym zadaniem. Wymagają one sporego zaangażowania, aby zostały przygotowane z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Możliwości organizacyjnych jest bardzo wiele, wszystko jednak zależy od tego ile mamy środków pieniężnych na organizację, a także jak wiele osób w imprezie będzie brało udział.

Impreza wyjazdowa czy na miejscu?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, czy będziemy imprezować z dala od miejsca zamieszkania i pracy czy może na miejscu. Imprezy firmowe mogą przecież trwać kilka dni.

W takim przypadku lepiej sprawdzą się wyjazdy, gdzie pracownicy będą mogli zapoznać się ze sobą i spędzić wspólnie kilkadziesiąt godzin.

Integracja w takim przypadku naprawdę jest skuteczna. Znacznie trudniej zintegrować się ludziom ze sobą, jeśli spędzają czas na znanym już gruncie w pobliżu pracy czy miejsca zamieszkania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Koszt imprezy dla pracowników

Tak jak już zostało to wspomniane wszystko zależy od tego czy jest to impreza wyjazdowa czy na miejscu. Jeśli impreza jest wyjazdowa, to organizator zapewne poniesie całkiem spory koszt. Trzeba przecież zapewnić ludziom transport, a także nocleg i pożywienie. Organizacja eventów, tego typu wyjazdów wymaga również zorganizowania alkoholu.

To właśnie przy alkoholu ludzie lepiej się poznają, zaczynają się otwierać na siebie. Jeśli pracodawcy zależy na tym, aby pracownicy zżyli się ze sobą, lepiej się poznali, to nie może o takim miłym dodatku jakim jest alkohol zapomnieć.

Koszt wyjazdu firmowego to z reguły kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od ilości osób, które będą brały w nim udział. Koszt jednak jak najbardziej się zwraca, ponieważ pracownicy po zapoznaniu się ze sobą, skuteczniej i chętniej ze sobą pracują.

Gdzie więc organizować?

Przede wszystkim w takich miejscach, które mogą zainteresować ludzi oraz pozwolić im wypocząć, zapomnieć o codzienności. Pracownicy wyjeżdżając na imprezę integracyjną robią to z zamiarem wyluzowania, umysłowego wypoczynku, zresetowania się.

Świetnym wyborem są więc różnego rodzaju pensjonaty i ośrodki zlokalizowane w pobliżu pięknej przyrody, lasów, łąk, rzek, jezior. Imprezy pracownicze, szkolenia wyjazdowe a także różnego rodzaju eventy w takich miejscach naprawdę mają swój urok i chętnie ludzie spędzają na nich czas.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.