Improwizacja sposobem na udaną imprezę firmową

Nawet specjalnie organizowane aktywności fizyczne i wyjazdy integracyjne powtarzane zbyt często w tej samej formule potrafią zmęczyć i pracowników, i kadrę zarządzająca.

18 grudnia 2018
zdjęcie - Improwizacja sposobem na udaną imprezę firmową

Improwizacja sposobem na udaną imprezę firmową

Nawet specjalnie organizowane aktywności fizyczne i wyjazdy firmowe powtarzane zbyt często w tej samej formule potrafią zmęczyć i pracowników, i kadrę zarządzająca.

Ponieważ nie ma czegoś równie smutnego, jak nieudana impreza dla firmy, warto myśląc nad kolejną jej odsłoną, sprawdzić jakie możliwości daje skorzystanie z umiejętności licznie wyrastających w Polsce grup teatru improwizowanego, prowadzących także outdoory dla firm, pomagające w działaniach z zakresu teambuildingu, rozwijającej wyobraźnie i kreatywność pracowników i przede wszystkim dające niesamowitą porcję zabawy.

Nowoczesna improwizacja teatralna to dziecko Stanów Zjednoczonych, gdzie tę formę sztuki grania bez istniejącego wcześniej scenariusza rozwijali tacy twórcy, jak Viola Spolin, a także Wielkiej Brytanii, gdzie z kolei zmagał się z jej materią Keith Jonhstone.

Na czym polega?

Przede wszystkim na umiejętności budowania materii występu z dialogu i interakcji między uczestnikami improwizacji. Jej nieprzewidywalność na ogół powoduje zmierzanie na bieżąco tworzonego scenariusza w stronę komediową, co powoduje, że występy teatrów improwizowanych kończą się najczęściej szaloną rozrywką zgromadzonych widzów. Interakcja z nimi jest istotną częścią tworzonego scenariusza – to widzowie bowiem podpowiadają występującym aktorom słowa – klucze czy zmiany nastroju sceny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

W Polsce teatr improwizowany zdobył szybką popularność dzięki takim grupom, jak działający w Warszawie Klancyk! czy grupa AD Hoc z Krakowa. Poza występami na scenach teatrów w całej Polsce czy założeniem wręcz własnego klubu, jak stało się to w przypadku Klancyka!

Teatry improwizowane oferują także możliwość stworzenia specjalnie dla firm szkoleń z improwizacji, które w idealny sposób nadają się do kształtowania narzędzi komunikacyjnych będących jedną z kluczowych umiejętności we współczesnym biznesie.

Czego można spodziewać się organizujac imprezy z teatrem improwizacji?

Przede wszystkim szalonej zabawy i dzikich wybuchów śmiechu, ale też miękkiego szkolenia z kształtowania kreatywności i pomysłowości, lepszego zintegrowania zespołu – wszak nic tak dobrze nie łączy ludzi, jak możliwość wspólnego pośmiania się, umiejętności podejmowania błyskawicznych decyzji i szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniające się scenki w kolejnych rozgrywkach improwizowanych i wreszcie - większej uważności na klienta – to od interakcji z pozostałymi członkami zespołu biorącego udział w tego typu szkoleniu zależy udane rozwinięcie scenariusza i dobra zabawa uczestników oraz obserwatorów.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Teoria motywacji herzberga, nazywana rownież dwuczynnikową teorią Herzberga, jest jedną z klasycznych teorii motywacji, opierającą się na podziale czynników motywujących na dwie grupy: czynniki higieny i czynniki motywujące.

Team building to proces przekształcania grupy indywidualnych pracowników w spójny zespół. Zespół to grupa osób zorganizowanych w celu współdziałania w dążeniu do zaspokojenia potrzeb swoich klientów poprzez osiągnięcie ich celów i zamiarów.

 
Szanowni Państwo!
Badania przeprowadzone przez Bruce’a Tulgana i firmę RainmakerThinking Inc. w latach 1993-2003, obejmujące w sumie ponad milion respondentów, pokazują, że to bezpośredni przełożony jest dla pracownika najważniejszą osobą w firmie . Jednak z punktu widzenia świeżo awansowanego nowego przełożonego bycie szefem zespołu, w który się wrosło, rodzi wiele dylematów. Poniżej przedstawiamy model ARTE, który pomoże każdemu szefowi swoich kolegów.
Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
W latach 20’ XX wieku John B. Watson porzucił psychologię akademicką, a coraz większe wpływy zaczęli zyskiwać behawioryści, którzy proponowali nowe formy nauki, zastępując nimi klasyczne warunkowanie. Twórcą tej najważniejszej teorii jest Burrhus Frederic Skinner.
Klienci oczekują od sprzedawców przede wszystkim merytorycznej i partnerskiej rozmowy. Dobra relacja może być dodatkiem a nie fundamentem sprzedaży.  Im bardziej decyzyjny jest Klient, tym mniej ma czasu na zmarnowanie go na rozmowy wyłącznie relacyjne. W odpowiedzi na ten trend pojawiają się propozycje szkoleniowe bazujące na storytellingu, sprzedaży partnerskiej, rozwiązania takie jak challanger czy knowledger.       
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.