Integracja przez pomaganie – czyli CSR integracyjne

Kultura korporacyjna we współczesnych nam czasach to także coraz częściej tworzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Wielkie firmy już nie tylko kształtują swój wizerunek na podstawie marki i swoich produktów, ale też angażowania się w potrzeby świata, kształtowanego przez coraz większą przepaść między bogactwem a biedą.

zdjęcie - (the_title())

Integracja przez pomaganie - czyli CSR integracyjne

Kultura korporacyjna we współczesnych nam czasach to także coraz częściej tworzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Wielkie firmy już nie tylko kształtują swój wizerunek na podstawie marki i swoich produktów, ale też angażowania się w potrzeby świata, kształtowanego przez coraz większą przepaść między bogactwem a biedą.

Odpowiedzialność za wpływ na zmiany świata wokół nas mogą wziąć na siebie nie tylko zarządzający firmą, ale też jej pracownicy, biorąc udział w działaniach CSR integracyjne Corporate Social Responsibility będących częścią Odpowiedzialnego Społecznie Biznesu.

Budowanie firmy i relacji wewnątrz niej to już nie tylko gry integracyjne i imprezy firmowe, ale też działania, które budują tożsamość grupy poprzez zrobienie czegoś pożytecznego dla bardziej potrzebujących.

W trakcie projektów podejmowanych w ramach CSR Team Building uczestnicy kształtują w sobie bowiem takie cechy, jak kreatywność i ekspresja, rozwijają współpracę między sobą i uczą się jak podzielić obowiązki w zespole oraz przekazują istotne treści w zupełnie nietypowy sposób, przełamując własne bariery.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Integracja taka to praca zespołowa wykonywana na rzecz bardziej potrzebujących grup społecznych lub miejsc szczególnie zaniedbanych. Tego typu działania określane są każdorazowo w zależności od potrzeb w indywidualnej sytuacji.

Mogą to więc być remonty wykonywane w domu dziecka lub domu pomocy społecznej czy prace porządkowe w terenach zielonych lub innych zaniedbanych miejscach publicznych.

Ich specyfiką jest integracja realizująca ideę równowagi między interesami społecznymi i ekologicznymi, obejmującymi świadome kształtowanie świata wokół nas, a interesami, efektywnością i dochodami firmy.

Integracja CSR w duchu niesienia pomocy społecznej to uznana i stosowana na całym świecie forma funkcjonowania dużych firm starających się nie tylko o zyski, ale też o konsekwentne i zaplanowane na długofalowe budowanie wizerunku.

Z punkt widzenia szkoleniowego i teambuildingu, w odróżnieniu od tradycyjnych form imprez integrujących zespół, CSR w znaczący sposób buduje morale grupy dając jej niezwykłą satysfakcję z brania udziału w pomaganiu grupom pokrzywdzonym społecznie lub tworzeniu zupełnie nowej jakości przestrzeni wokół nas.

CSR teambuilding jako rodzaj zajęcia outdoorowego warto więc rozważyć zwłaszcza w przypadku dużych korporacji, które mają znacznie większą możliwość niesienia pomocy, a co za tym idzie stworzyć znakomitą bazę do dalszych szkoleń w zarządzaniu projektami i integracji zespołu mającego jeden wspólny i pozytywny cel.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.