Integracja w terenie - o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

7 czerwca 2019
zdjęcie - Integracja w terenie - o co w tym chodzi?


Integracja w terenie - o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

Otóż, jeżeli metoda bata przynosiłaby spodziewane rezultaty, to z pewnością byłaby stosowana do dzisiaj. Jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w naszych realiach mało komu śniło się aby wdrażać specjalistyczne programy integrowania pracowników.

Pionierami w tym względzie były zachodnie korporacje kiełkujące na polskim rynku, który ledwo co zachłysnął się wolnością gospodarczą. Jak się szybko okazało strategia ta przynosi korzyści i to w bardzo krótkim czasie - zgrany zespół pracuje bardziej efektywnie, a poszczególni jego członkowie motywują się nawzajem do jeszcze większego zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Wyjazdy integracyjne vs team building

Należy rozróżnić dwa pojęcia, a mianowicie wyjazdy integracyjne i team building. Wyjazdy integracyjne, które jako pierwsze podbiły serca polskich pracowników są potrzebne, jednak mają charakter stricte towarzyski, podczas gdy profesjonalny team building to coś znacznie więcej. Jest to sprytne połączenia relaksu, kreatywnego spędzania wolnego czasu w miłej atmosferze ze zdobywaniem wiedzy przydatnej podczas pracy zespołowej. Formy zdobywania tych umiejętności mogą być przeróżne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Ciekawe propozycje na wyjazdy firmowe

Wachlarz propozycji jeżeli chodzi o firmowe wyjazdy szkoleniowe jest obecnie bardzo szeroki. Są to chociażby gry scenariuszowe, warsztaty kulinarne czy zabawy grupowe (np. paintball). Z pozoru chodzi o dobrą zabawę - i to prawda, jednak taki wyjazd ma niezmiernie cenną wartość dodaną. Profesjonalni trenerzy w luźnej atmosferze przeprowadzają szkolenia z takich zagadnień jak trening asertywności, umiejętność budowania wypowiedzi czy ćwiczenia negocjacyjne. Umiejętności miękkie tego rodzaju przydają się w codziennej pracy i korzystnie wpływają na wydajność pracy zespołowej, niezależnie od tego czy dany zespół liczy kilka czy kilkanaście osób.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.

Gallup odkrył, że jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmują firmy, jest zwyczajnie wybór menadżera. Jednak analitycy sugerują, że firmy zazwyczaj źle podchodzą do tego zadania: w 82% przypadków nie wybierają właściwego kandydata z odpowiednim talentem do pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie czasem odnosi się do rozwoju procesów i narzędzi, które zwiększają wydajność i produktywność - jest to pożądane w biznesie, ponieważ dobre zarządzanie czasem rzekomo poprawia wyniki finansowe.

Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.