Jak wybrać najlepszą imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne dzisiaj stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie pod kątem możliwości szybkiego zintegrowania pracowników, zgrania ich w jeden zespół, niezależnie od wielu rzeczy, jakie ich mogą dzielić - wieku, religii, stylu pracy itp.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Jak wybrać najlepszą imprezę integracyjną?


Jak wybrać najlepszą imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne dzisiaj stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie pod kątem możliwości szybkiego zintegrowania pracowników, zgrania ich w jeden zespół, niezależnie od wielu rzeczy, jakie ich mogą dzielić - wieku, religii, stylu pracy itp.

Jednak kiedy spojrzymy na ofertę poszczególnych imprez integracyjnych, to odkryjemy, że w zasadzie jest ona całkiem spora.

Co zatem warto wybrać? Otóż wszystko zależy od efektu, jaki planujemy osiągnąć....

 1. warsztaty kulinarne, łaźnie, pikniki...
  Tego typu imprezy integracyjne mają na celu raczej rozluźnienie atmosfery i stworzenie możliwości poznania się pracowników od innej, niż ta bardzo formalna strony. Tutaj pracownicy będą mogli się rozluźnić, przejść na domowe tematy, porozmawiać o swoich rodzinach. Jako pracodawcy odkryjemy, kto właśnie w jaki sposób wypowiada się o swojej rodzinie i przyjaciołach, czy w ogóle posiada takie osoby, czy ma jakieś hobby. Szczególnie zaś warsztaty kulinarne wydają się ciekawym pomysłem, ponieważ tu także dokona się choć trochę naturalny podział grupy.

 2. gry terenowe
  Takie team building Warszawa zdecydowanie ma na celu przede wszystkim wyłonienie się naturalnych ról w zespole oraz nabycie przez pracowników umiejętności współpracy. Dowiemy się, kto jest naturalnym liderem, kto outsiderem, kto prawą ręką lidera itp. Ponadto właśnie tu szybko okaże, kto ma jakie problemy ze współpracą i nad czym należy popracować.

 3. gry scenariuszowe
  One z kolei pozwolą nam sprawdzić, jak pracownicy będą zachowywać się w pracy. Czy mają maski, czy są naturalni. Pracownikom zaś szybko przyjdzie dość swobodna integracja tutaj. Będą mieli właśnie okazję poznać się zupełnie z innej strony, odrzucając kompletnie ocenianie, uprzedzenia. Taka forma imprezy integracyjnej może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich zespołów wielokulturowych.

 4. survivalowy team building
  To zdecydowanie jest zabawa nie dla każdego zespołu. Pomaga wyłoić lidera, stworzyć silny zespół, który świetnie będzie pracował pod presją i w stresie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Test Clifton StrengthsFinder został stworzony pod kierownictwem psychologa edukacyjnego Donalda Cliftona, który chciał wyłonić umiejętności najlepsze z najlepszych i wykorzystać je w późniejszym etapie do osiągania pozytywnych wyników w życiu prywatnym i zawodowym.

Nie ma jednej sztywnej definicji, określającej HR Business Partnera, każda organizacja i jednostka postrzega jego rolę na swój sposób. Istnieją jednak pewne główne założenia i wspólne spójne cechy.

Za większość niepowodzeń w czasie wystąpień retorycznych zwykło się obwiniać tremę. Jest to sprawa czysto indywidualna, ponieważ każdy odczuwa ją inaczej. Lekka trema – podniecenie i niepewność co do reakcji rozmówców to objaw normalny i pożądany, ponieważ umożliwia koncentrację.
Szanowni Państwo!
Od momentu, kiedy w latach osiemdziesiątych na Uniwersytecie Stanforda zaczęto pracować nad włączeniem idei Design Thinking do biznesu minęło ponad 30 lat. Dziś  Design Thinking wspiera organizacje w dynamicznym rozwoju, działając w obszarach: strategii, komunikacji, marketingu i HR.  Metodologia ta pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania, które dzięki zrozumieniu potrzeb docelowego odbiorcy, kreują unikalne doświadczenia. Jak powiedział Oren Harari: Elektryczne oświetlenie nie jest skutkiem ciągłego ulepszania świeczek.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.