Różne pomysły na spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne są przez jednych lubiane, a przez drugich nie. Nie da się ukryć, że stale wywołują sporo kontrowersji. Tymczasem takie spotkania integracyjne nie muszą wcale być tylko i wyłącznie alkoholizowaniem się.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Różne pomysły na spotkania integracyjne

Różne pomysły na spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne są przez jednych lubiane, a przez drugich nie. Nie da się ukryć, że stale wywołują sporo kontrowersji. Tymczasem takie spotkania integracyjne nie muszą wcale być tylko i wyłącznie alkoholizowaniem się.

Możliwości i pomysłów na ich organizację jest bowiem naprawdę dużo.

Oto niektóre z nich:

 • Wyjście na ściankę wspinaczkową - pewnie może kojarzyć się nam to ze ściankami wspinaczkowymi dla dzieci na festynach, ale istnieją przecież ogromne ściany również dla dorosłych. Taka wspinaczka jest już traktowana jako sport. Warto wiedzieć, że świetnie kształtuje ona charakter i pozwala zapomnieć o wszystkim innym.

  To doskonała okazja do tego, aby osoby, które miały już z nią do czynienia, pouczyły tych, którzy na ściance jeszcze nie byli. Poza tym do wspinania trzeba podzielić się na pary, co uczy współpracy. Jedna osoba może bowiem instruować drugą podczas wspinaczki, a poza tym musi ją asekurować, co uczy odpowiedzialności.

  Poza tym pozwala to także na opanowanie trudnej sztuki jaką jest zaufanie do drugiej osoby.
 • Park linowy - kolejna rzecz, która początkowo kojarzy się z dziećmi i młodzieżą, a okazuje się, że również dorośli się tam odnajdą. W parkach linowych zazwyczaj jest wiele tras o różnym poziomie trudności, toteż każdy może dobrać odpowiednią dla siebie.

  Poza tym wbrew pozorom jest to bardzo bezpieczna zabawa i jeśli będziemy przestrzegać regulaminu oraz instrukcji to nic nam się stanie.

  To doskonała okazja do tego, aby przezwyciężyć własne lęki, nabrać odwagi, samozaparcia. Pokonywanie samego siebie jest czymś bardzo ważnym, motywującym i budującym. Wizyta w takim parku dostarczy z pewnością wielu emocji, doskonałej rozrywki, a także dużo śmiechu.
 • Escape room - escape roomy są coraz modniejsze, coraz bardziej rozbudowane i realistyczne. Uczą współpracy, logicznego myślenia, szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach. Jest to jedna z najlepszych możliwości na zorganizowanie spotkań integracyjnych.

  Przede wszystkim escape room dostarcza całej gamy emocji, a poza tym pozwala przypomnieć sobie beztroskie czasy dzieciństwa, kiedy to np. chowało się gdzieś skarb i przygotowywało wiele wskazówek, jak go odnaleźć.

  Oczywiście możliwości jest o wiele więcej i to od nas zależy, w jaki sposób zorganizujemy takie spotkania integracyjne. Istotne jest to, aby nikt się nie nudził i każdy dobrze bawił.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

70/20/10 to metoda zawodowego rozwoju, która zakłada, że takie formy kształcenia jak szkolenia czy kursy, powinny być uzupełnione informacjami zdobywanymi w codziennej, zawodowej praktyce.

Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.

PRINCE2 to najszerzej przyjęta na świecie metoda zarządzania projektami, wykorzystywana przez ludzi i organizacje z różnych branż i sektorów. To elastyczna metoda, która prowadzi przez podstawowe elementy potrzebne do zarządzania udanymi projektami, niezależnie od ich typu i skali. Oparta na siedmiu zasadach, motywach i procesach, metoda PRINCE2 może być dostosowana nawet do specyficznych wymagań.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.

Zastanawiając się nad pojęciem design thinking, pierwsze słowo, które przychodzi do głowy, to człowiek. Na przykład, jakie potrzeby ludzkie kryją się za potrzebami biznesowymi? Design thinking zachęca organizacje do skupienia się na ludziach, dla których są tworzone, i jest ukierunkowane na produkty, usługi i wewnętrzne procesy skoncentrowane na człowieku. Chodzi o proste zmiany w sposobie myślenia i zadawania pytań, a także nowy sposób patrzenia na problemy.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.