Team Building przez role playing

Uczestnicy wyjazdów integracyjnych u początku rozwoju kultury korporacyjnej w Polsce mieli przed sobą niewielki wybór: wyjazd na kręgle lub po prostu ognisko. W obecnych czasach firmowe wyjazdy integracyjne to jednocześnie ogromna i różnorodna oferta spędzania tego czasu w sposób produkcyjny i wpływający na integrację.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Team Building przez role playing

Team Building przez role playing

Uczestnicy wyjazdów firmowych u początku rozwoju kultury korporacyjnej w Polsce mieli przed sobą niewielki wybór: wyjazd na kręgle lub po prostu ognisko.

W obecnych czasach firmowe wyjazdy to jednocześnie ogromna i różnorodna oferta spędzania tego czasu w sposób produkcyjny i wpływający na integrację, czyli budowanie zaufania w zespole, jego integrację oraz rozpoznanie w nim naturalnych liderów i outsiderów i wyznaczenie im ról zawodowych zgodnych z temperamentem.

Wśród popularnych obecnie form teambuildingu jest dostępne szkolenie w formie zabaw wykorzystujących role playing pozwalające na wcielenie się w trakcie wyjazdu w różne postacie.

Dużą popularnością cieszy się chociażby oferowana przez wiele firm możliwość wykorzystania fantazyjnych kostiumów i stworzenia własnych scenariuszy związanych z postaciami superbohaterów. Od dobrych kilku sezonów to oni wszak rządzą zbiorową wyobraźnią. Na ekrany kin powrócili nie tylko bohaterowie Marvela, ale i imperium komiksowego DC.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Superman, Spiderman, Batman, X-Meni, ale i niepokorny i kpiący z kreacji superbohaterów Deadpool czy bohaterka popularnego serialu Netflix – Jessica Jones – to postacie, które najczęściej są w stanie odkryć na co dzień skrzętnie ukrywane cechy osobowości pracowników korporacji, ale też pozwalają im odetchnąć od codziennych, dobrze znanych, ale i czasem nudnych obowiązków i narzuconych z góry ról.

Role playing na skutek popularności filmów o superbohaterach, komiksów i innych produktów popkultury, od dobrych kilku lat zyskuje także na popularności w Polsce.

Tego typu aktywność dla uczestników wyjazdu firmowego to możliwość stworzenia pełnej kreacji swojego superbohatera, nie tylko w trakcie wybierania udostępnionych uczestnikom kostiumow, ale też pełnego portretu psychologicznego tej postaci, aż po jej prezentację w trakcie wieńczącego wyjazd balu superbohaterów pozwalającego w pełni krasy pokazać ukrytą za maską i kostiumem część swojej osobowości.

Specjaliści od teambuildingu podkreślają, że tego typu zabawy eventowe pozwalają uczestnikom na podniesienie poczucia własnej wartości, pobudzenie ich kreatywności, a wreszcie: wzmocnienie pozytywnych emocji i relacji związanych z innymi uczestnikami zabawy. Umożliwia ona wyjście na moment ze sztywnych ram codzienności i oddanie się, jak w dzieciństwie, prawdziwe beztroskiej grze w przebrania.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Obecnie zarządzanie zmianami jest jednym z podstawowych działań i tym samym – bardzo ważną kompetencją każdego lidera. Istotę nieustannych zmian zgrabnie uchwycił Jack Welch (CEO General Electric), który zauważył, że próba zdefiniowania, co się stanie za 3 do 5 lat jest bez sensu. Świat porusza się za szybko, aby możliwe było przewidzenie czegokolwiek w takiej perspektywie.

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

Funkcjonowanie firmy w dzisiejszym świecie to proces złożony. Przedsiębiorstwo uwikłane jest w gęstą sieć zależności, układów i powiązań. Sposobem na rozeznanie się w tej skomplikowanej sytuacji i uniknięcie wielu niebezpieczeństw jest zastosowanie metody myślenia sieciowego.

Istotnym problemem w codziennej pracy są „złodzieje czasu”. Należą do nich wszystkie przeszkody w realizacji zadań postawionych na dany dzień. Trudno się z nimi uporać – to najbardziej podstępny wróg.

Przywództwo to danie ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.