Swojskie i domowe imprezy integracyjne

Impreza integracyjna najczęściej kojarzy nam się z naprawdę dużym wydarzeniem. W końcu taki team building Warszawa to nie może być zwykłe coś, musi uodpornić pracowników na stres, na wysiłek... tyle że czasem jest to zupełnie niepotrzebne.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Swojskie i domowe imprezy integracyjne


Swojskie i domowe imprezy integracyjne

Impreza integracyjna najczęściej kojarzy nam się z naprawdę dużym wydarzeniem. W końcu taki team building Warszawa to nie może być zwykłe coś, musi uodpornić pracowników na stres, na wysiłek... tyle że czasem jest to zupełnie niepotrzebne.

Wiele zespołów wcale nie będzie pracowało pod presją i w ogromnym stresie. Co więcej, zmieniają się nieco struktury firm i zaczynają się tam pojawiać także osoby starsze. Może zatem przyszedł czas na nieco inne imprezy integracyjne?...

Warsztaty kulinarne? Ciekawa opcja

Pierwszą taką bardzo ciekawą imprezą są warsztaty kulinarne. Co one mają na celu? To jest idealna sprawa dla naprawdę wielu zespołów. Tutaj bowiem też naturalnie wyłonią się role w grupie - lidera, dowcipnisia, mediatora itp. - a jednocześnie nie będzie w ogóle stresu i napięcia. Takie warsztaty kulinarne świetnie nadają się przykładowo do grupy księgowych, są dobrą zabawą dla młodych pracowników. Niekoniecznie jednak sprawdzą się przy integrowaniu starszych pracowników z młodszymi. Oprócz podziału ról na pewno uczestnicy będą mogli poznać swoją rodzinną i kreatywną stronę, a także nauczyć się pomagać innym.

Gry terenowe? Doskonały pomysł

Taki team building Warszawa z kolei pomoże pracownikom nauczyć się współpracować i sprawnie rozwiązywać problemy. Często także może okazać się, że niektórzy pracownicy objawią nowe talenty np. strategiczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Gry scenariuszowe? Dlaczego nie?

Takie gry stanowią z kolei idealny pomysł szczególnie dla wszystkich wielokulturowych zespołów. Skoro bowiem wszyscy i tak odgrywają pewien scenariusz, to siłą rzeczy każdy będzie patrzył na drugą osobę bez oceniania, bez zastanawiania się, jaki to kolor skóry, jaki strój, jaka narodowość.

Survival? Do mocnych zespołów!

Na koniec warto jeszcze wspomnieć nieco o aktywnościach survivialowych. One służą przede wszystkim do zbudowania bardzo mocnych zespołów, umiejących pracować w dużym stresie i pod presją, nastawionych czysto na rozwiązywanie problemów i zadań. Ponadto będą to zespoły o ściśle określonej strukturze, umiejące sobie wzajemnie pomagać.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.
Wywieranie wpływu to zdolność wpływania na zachowania, postawy i przekonania innych ludzi, bez wykorzystywania siły lub władzy formalnej. Wywieranie wpływu jest stałym elementem naszej rzeczywistości i kontaktów międzyludzkich.

Pomodoro to prosta metoda pomagająca w zarządzaniu czasem, zwiększeniu koncentracji i podniesieniu efektywności.

Menedżerowie wierzą, że jedyny czynnik motywujący pracowników do efektywnej realizacji zadań to wysokie wynagrodzenie. Bez możliwości przyznania podwyżki czują się bezradni i twierdzą, że nie da się w żaden inny sposób zaangażować pracowników.

W badaniu „Rynek pracy 2015” aż 41% ankietowanych przyznaje, że często myśli o zmianie pracy! Na szczęście badania mówią również, co buduje przywiązanie pracownika do pracodawcy: praca w zgodzie z wartościami, rozwój, dobra atmosfera i sprawiedliwy przełożony. Rok 2015 i również nadchodzący 2016 upłynie pod wyzwaniem:, „Co zrobić, aby obniżyć bądź utrzymać poziom rotacji pracowników?”.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.