Budowanie zespołów

Jak sprawić, aby firma działała szybko i efektywnie, a generowane przez nią zyski stawały się coraz większe? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników w firmie.

Gamma - Budowanie zespołów

Budowanie zespołów

Jak sprawić, aby firma działała szybko i efektywnie, a generowane przez nią zyski stawały się coraz większe? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników w firmie.

Każdy z takich zespołów ma do wykonania określone zadania - jeśli tworzące zespół osoby umieją ze sobą współpracować, a ich lider wie, jak motywować swoich podwładnych do pracy, zadania są wykonywane szybko i sprawnie.

Teambuilding pomaga w integracji nowych członków zespołu, jest bardzo przydatnym narzędziem, dzięki któremu pracownicy uczą się ze sobą współpracować i poznają się nawzajem. Zyskują do siebie zaufanie, a ich lider zauważa, jakie są słabe i mocne strony poszczególnych osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jeśli zaś nowa grupa nie ma jeszcze lidera, często podczas wykonywania zadań lider wyłania się z grupy w sposób zupełnie naturalny - ma to tę zaletę, że tak "wybranych" liderów grupa akceptuje znacznie łatwiej, niż tych, którzy zostali im po prostu narzuceni.

Imprezy plenerowe, konkurencje sprawnościowe i intelektualne, wiele zadań do wykonania, zabawy przy ognisku lub wieczorne wyjścia... czy takie działania faktycznie są w stanie pomóc w tworzeniu sprawnego zespołu?

Statystki pokazują, że tak - podczas wspólnego dążenia do określonego celu pracownicy integrują się ze sobą, uczą się współpracy i nieświadomie tworzą zasady sprawnego działania, które później wdrażają w życie przy codziennej pracy.

Konkurencje teambuildingowe mają jedną, bardzo istotną cechą - choć nie są szczególnie trudne i może wziąć w nich udział właściwie każdy, nie da się pokonać trudności zadań samodzielnie. Aby wygrać, dany zespół jest więc zmuszony do współpracy i do sprawnego podziału między sobą zadań.

Liderzy grup mogą sprawdzić się podczas takich zabaw w roli "kierownika" - przekonają się, czy ich strategia kierowania zespołem i motywowania pracowników jest skuteczna, czy też trzeba jednak coś w niej zmienić.

Coraz więcej firm inwestuje w integrację. Profesjonaliści w tej dziedzinie twierdzą, że zainteresowanie tego typu zajęciami z roku na rok staje się coraz większe.

Można więc łatwo domyślić się, że jest to skuteczny i prosty sposób na stworzenie sprawnie funkcjonujących, zgranych zespołów. Pod pozorem zwykłej zabawy, ludzie uczą się współpracy, rozwiązywania problemów i efektywności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.