Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja team buildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą.

Bądź częścią opowieści…
Gry integracyjne - Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy...
Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!
Gry terenowe - team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne...

Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja teambuildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą. Jeżeli impreza się nie uda, zostanie nisko oceniona to naturalnie pojawią się pytanie o odpowiedzialność – „kto podejmował decyzję w tej sprawie?”, „kto wybrał firmę teambuildingową, która tak spartaczyła nasz wyjazd?”.

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Przed podobnym wyzwaniem stają HR manager’owie wybierając firmę szkoleniową. W rezultacie mogą odsiać ziarno od plew i mieć poczucie, że dokonali świadomego i racjonalnego wyboru. Nie ma jednak możliwości przeprowadzić samplingu imprezy pracowniczej czy teambuildingu. Hr’owiec spotyka się z przedstawicielami dwóch – trzech firm specjalizujących się w spotkaniach integracyjnych i…. słucha tego co mają mu do powiedzenia. Na koniec dnia musi podjąć decyzję – kto był najbardziej przekonywujący, komu zaufać.

To właśnie zaufanie jest tą walutą, która decyduje o biznesie w b2b – w przypadku wyboru firmy integracyjnej ta waluta jest wyjątkowo ważna – zwłaszcza pamiętając, że stawką po stronie decydenta jest jego reputacja w organizacji.

Business Development Manager’owie w Gammie Discover rozumiejąc proces – również od strony psychologicznej bardzo dbają o potrzebę bezpieczeństwa decydenta:

  • Gammie Discover pomaga fakt, że jest częścią firmy szkoleniowej Gamma – nr 1 na polskim rynku szkoleniowym
  • BDM’owie to nie zwykli handlowcy tylko osoby, które biorą udział w całym procesie związanym z teambuildingiem – od zaprojektowanie, przez realizację i późniejsze omówienia
  • Dobrze przygotowane i rozpisane scenariusze (pod kątem aktywności, procesu, rozwiązań B i C) pozwalają zrozumieć Klientowi co tak naprawdę kontraktuje
  • Duża liczba realizacji, znane i uznane marki w portfolio uwiarygadniają przygotowywane propozycje
  • Podejście do tematy (WHY? HOW? WHAT?) sprawiają, że Klient czując się zaopiekowany podczas briefowania BDM’ów i PM’ów może założyć, że podobny standard dotyczy samych realizacji
  • Bogate portfolio, liczba, doświadczenie i charyzma trenerów sprawiają, że Klienci czują, że mogą powierzyć realizacje zespołowi Gammy Discover


Jeżeli to wszystko to za mało to zawsze możemy zaprosić decydenta na jeden z wielu pokazów naszych projektów. W roku 2017 realizowaliśmy pokaz teambuildingu VR’owego, gier kompozytownych, onboardingu 2.0 oraz warsztatów kulinarnych. Większość pokazów odbywa się w naszym biurze. Już same 500 metrów, dziesiątki pracowników skupionych pod jednym dachem daje informację Klientom, że funkcjonowanie takiej machiny wymaga tego, aby wiele organizacji powierzało nam do przeprowadzenia teambuildingi i spotkania integracyjne.

Dużo dobrego zrobił również raport dotyczący trendów w świecie teambuildingu – on również pokazał w jaki sposób myślimy o naszych realizacjach.

Wszystko to potrzebne jest do momentu pierwszej realizacji. Późniejsza współpraca jest dużo łatwiejsza bo jej fundamentem są dobre doświadczenia, które zdaniem klientów, dostarczamy naszymi teambuildingami.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!
Zdarza się, że na gry szkolniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają...

Uwalniamy dobre emocje – od środka na zewnątrz

Szkolenia outdoor - uwalniamy dobre emocje od środka na zewnątrz. Poznaj nasze szkolenia outdoor - na słońce i na deszcz!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Gamma w tym roku będzie obchodzić 10 lecie. Mamy za sobą dużo spotkań integracyjnych.  Spotkanie, podczas którego będziemy świętować naszą rocznicę ma być wyjątkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się przeprowadzić sesję Open Space Technology, której celem było wypracowanie możliwie idealnej formy integracyjnej właśnie dla nas, właśnie na tę okazję.
Nowością na rynku imprez firmowych w ostatnich latach jest spore zróżnicowanie oferty skierowanej w jednym czasie do grup zróżnicowanych jeśli chodzi o płeć.
Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność team buildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.
Jeśli chcesz wygrywać w branży team buildingowej musisz być hipsterem ;) . Tak w Gammie Discover żartujemy sobie z całkiem poważnego trendu jakim jest zagospodarowywanie wszystkich możliwych zjawisk społecznych, konsumpcyjnych do projektów team buildingowych.
Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób stworzyć skuteczne, sprawnie pracujące zespoły. Nie jest to proste - należy odpowiednio dobrać ludzi, nauczyć ich współdziałania w dążeniu do celu, a przede wszystkim - wybrać odpowiedniego lidera, którzy będzie w stanie kierować pracą, wyznaczać cele i rozdzielać zadania.

Najbliższe webinary

zobacz najbliższe webinary.
2020-07- 7
7 lipca 2020
2020-07- 7
Szkolenie online Szkolenie online
Rozmowa obsługowa z klientem to czas cementowania relacji i budowania lojalności. Trudne sytuacje właściwie obsłużone zwiększają przywiązanie klienta do firmy, jest to autentycznie doceniane. Z drugiej strony brak właściwiej reakcji prowadzi do erozji relacji i gotowości klienta do zmiany swoich decyzji zakupowych.  Dobrze poprowadzona rozmowa to szereg działań zarówno w warstwie merytorycznej, jak również (przede wszystkim) w warstwie psychologicznej.
2020-07- 8
8 lipca 2020
2020-07- 8
Szkolenie online Szkolenie online
W dobie pandemii organizacje próbują zyskać przewagę konkurencyjną i budują swój wizerunek zaangażowanych społecznie dzięki filantropii i wolontariatowi. Takie działania z zakresu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) można wpisać na stałe w strategię firmy.
2020-07- 8
8 lipca 2020
2020-07- 8
Szkolenie online Szkolenie online
W obecnej sytuacji zespoły HR i menedżerowie w wielu firmach, stanęli przed wyzwaniami, jakich większość z nich wcześniej nie doświadczyła. Tłem tej sytuacji jest kryzys środowiskowy wywołany wybuchem pandemii COVID 19.
Obecny artykuł
Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji