Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja team buildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja teambuildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą. Jeżeli impreza się nie uda, zostanie nisko oceniona to naturalnie pojawią się pytanie o odpowiedzialność – „kto podejmował decyzję w tej sprawie?”, „kto wybrał firmę teambuildingową, która tak spartaczyła nasz wyjazd?”.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Przed podobnym wyzwaniem stają HR manager’owie wybierając firmę szkoleniową. W rezultacie mogą odsiać ziarno od plew i mieć poczucie, że dokonali świadomego i racjonalnego wyboru. Nie ma jednak możliwości przeprowadzić samplingu imprezy pracowniczej czy teambuildingu. Hr’owiec spotyka się z przedstawicielami dwóch – trzech firm specjalizujących się w spotkaniach integracyjnych i…. słucha tego co mają mu do powiedzenia. Na koniec dnia musi podjąć decyzję – kto był najbardziej przekonywujący, komu zaufać.

To właśnie zaufanie jest tą walutą, która decyduje o biznesie w b2b – w przypadku wyboru firmy integracyjnej ta waluta jest wyjątkowo ważna – zwłaszcza pamiętając, że stawką po stronie decydenta jest jego reputacja w organizacji.

Business Development Manager’owie w Gammie Discover rozumiejąc proces – również od strony psychologicznej bardzo dbają o potrzebę bezpieczeństwa decydenta:

  • Gammie Discover pomaga fakt, że jest częścią firmy szkoleniowej Gamma – nr 1 na polskim rynku szkoleniowym
  • BDM’owie to nie zwykli handlowcy tylko osoby, które biorą udział w całym procesie związanym z teambuildingiem – od zaprojektowanie, przez realizację i późniejsze omówienia
  • Dobrze przygotowane i rozpisane scenariusze (pod kątem aktywności, procesu, rozwiązań B i C) pozwalają zrozumieć Klientowi co tak naprawdę kontraktuje
  • Duża liczba realizacji, znane i uznane marki w portfolio uwiarygadniają przygotowywane propozycje
  • Podejście do tematy (WHY? HOW? WHAT?) sprawiają, że Klient czując się zaopiekowany podczas briefowania BDM’ów i PM’ów może założyć, że podobny standard dotyczy samych realizacji
  • Bogate portfolio, liczba, doświadczenie i charyzma trenerów sprawiają, że Klienci czują, że mogą powierzyć realizacje zespołowi Gammy Discover


Jeżeli to wszystko to za mało to zawsze możemy zaprosić decydenta na jeden z wielu pokazów naszych projektów. W roku 2017 realizowaliśmy pokaz teambuildingu VR’owego, gier kompozytownych, onboardingu 2.0 oraz warsztatów kulinarnych. Większość pokazów odbywa się w naszym biurze. Już same 500 metrów, dziesiątki pracowników skupionych pod jednym dachem daje informację Klientom, że funkcjonowanie takiej machiny wymaga tego, aby wiele organizacji powierzało nam do przeprowadzenia teambuildingi i spotkania integracyjne.

Dużo dobrego zrobił również raport dotyczący trendów w świecie teambuildingu – on również pokazał w jaki sposób myślimy o naszych realizacjach.

Wszystko to potrzebne jest do momentu pierwszej realizacji. Późniejsza współpraca jest dużo łatwiejsza bo jej fundamentem są dobre doświadczenia, które zdaniem klientów, dostarczamy naszymi teambuildingami.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Dowiedz się jak uniknąć frustracji związanej z niezaspokojeniem swoich potrzeb. Spróbuj osiągnąć harmonię i poczucie bezpieczeństwa zanim zrobią to inni.
„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  

Działać powoli w szybko zmieniającej się rzeczywistości i próbować czegoś nowego w obszarze tak starym jak uczenie – oto niektóre z wyzwań stojących przed specjalistami od rozwoju talentów w firmie. Wszelkie działania wobec talentów i programy rozwojowe mają obecnie tendencję do większej innowacyjności i mniejszej złożoności. Sprawne zarządzanie talentami musi być świeże i odpowiadać na nowe zjawiska w środowisku pracy.

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
Za większość niepowodzeń w czasie wystąpień retorycznych zwykło się obwiniać tremę. Jest to sprawa czysto indywidualna, ponieważ każdy odczuwa ją inaczej. Lekka trema – podniecenie i niepewność co do reakcji rozmówców to objaw normalny i pożądany, ponieważ umożliwia koncentrację.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.