Komunikacja w zespole

Gamma - Komunikacja w zespole

  Kluczem do efektywnej współpracy zespołu ludzi oddelegowanego do wykonania dowolnego zdania jest komunikacja. By utrzymywać atmosferę sprzyjającą prawidłowej komunikacji wszyscy jego członkowie powinni wkładać pewien wysiłek w utrzymywanie otwartego umysłu oraz angażowanie siebie, oraz innych członków zespołu we wspólne dyskusje oraz wymianę zdań.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Komunikacja może odbywać się różnymi drogami, przez maile, telefon lub w toku rozmowy w cztery oczy, czy na forum grupy, jednak kluczowe jest to by zawsze pamiętać o zasadach biznesowej etykiety.

  Każdy członek zespołu powinien być przygotowany na to, że w toku pracy z innymi będzie musiał iść na pewne ustępstwa. Upór może tutaj prowadzić do komunikacyjnego paraliżu, który opóźni wykonanie zdania lub całkowicie je uniemożliwi.

  W interesie każdego członka zespołu jest, więc poszukiwanie rozwiązań pojawiających się problemów, ponieważ porażka zespołu to także jego niepowodzenie.

  Każdy zespół powinien na początku swojej współpracy określić jej zasady, których przestrzegać muszą wszyscy jego członkowie, pozwala to uniknąć konfliktów oraz nieporozumień. W końcu kluczowa może być tutaj pewna doza dobrej woli i zrozumienia wobec siebie nawzajem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.