Coaching dla menedżerów

Słuchaj, motywuj i zwiększ potencjał zespołu

Autor: Julie Starr

7 grudnia 2017
zdjęcie - Coaching dla menedżerów

Każdy menedżer ma potencjał, aby zostać dobrym trenerem. Coaching w pracy może okazać się bardzo skutecznym narzędziem, pomagającym zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom w osiągnięciu celów. Zwiększa zaangażowanie pracowników w powierzone zadania, polepsza ich wyniki i ułatwia naukę. Dla zapracowanego menedżera, musi on odznaczać się przede wszystkim praktycznością i uniwersalnością.

Coaching dla menedżerów” zawiera kluczowe informacje, wskazówki i wyjaśnienia w przyjaznym, interesującym formacie, rozwiewając wszelkie wątpliwości czytelnika, któremu na początku ta zdolność trenerska może wydawać się skomplikowana i trudna do opanowania. To niezbędna i szybko rozwijająca się umiejętność przywódcza, którą Ty również możesz wypracować!

Książka Julie Starr opiera się na specjalnie opracowanych metodach, sprawdzonych w branży biznesowej. Dzięki nim odkryjesz, co to znaczy być dobrym coachem, jak używać opisane techniki w praktyce i stosować je w typowych dla dziedziny coachingu sytuacjach. Została ona podzielona na 4 części: „Świadomość”, „Umiejętności”, „Zastosowanie”, „Działanie”.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:„Świadomość” – ta część wyjaśnia, czym jest coaching „w kontekście organizacji lub twojego miejsca pracy”. Pomaga w wykreowaniu własnej definicji tego pojęcia i przygotowania się pod indywidualnym kątem do nauki tej metody. Dzięki niej określimy naszą własną sytuację i odpowiemy na najważniejsze pytanie: co oznacza bycie liderem.

Część druga zapoznaje nas z najważniejszymi umiejętnościami w coachingu, które mają swoje zastosowanie nie tylko w sprawach zawodowych. Przykłady zaczerpnięte z życia codziennego uczą nas, między innymi, jak skutecznie zadawać pytania i jak wykorzystywać posiadane przez nas zasoby.

Część trzecia pokazuje, jak w umiejętny sposób wykorzystać nabyte umiejętności w miejscu pracy. Przydadzą się one nie tylko na spotkaniach i konferencjach – również w sytuacjach codziennych, na przykład podczas rozmów z podwładnymi. Ponadto, rozdział ten umożliwia spojrzenie na pewne kwestie w zupełnie inny sposób, niż robiliśmy to wcześniej.

„Działanie” to rozdział umożliwiający rozwijanie i doskonalenie nabytych umiejętności. Po zastosowaniu ich w miejscu pracy będzie nam łatwiej radzić sobie z problemami i wykorzystywać poznane narzędzia w odpowiednich sytuacjach. To stopniowo doprowadzi do diametralnych zmian nie tylko na polu zawodowym, ale także prywatnym.

Poradnik uznawany jest za jedną najbardziej pomocnych książek z dziedziny coachingu. Jej ogromną zaletą jest to, że w naturalny sposób porusza wiele kwestii i problemów, z którymi menedżerowie mogą spotkać się w trakcie przyswajania opisanych metod. Niezależnie od ilości posiadanego doświadczenia, wyniosą z książki wiele korzyści, szczególnie w temacie relacji międzyludzkich, słuchania i obserwacji innych oraz otrzymywania informacji zwrotnych.

Coaching dla menedżerów” zachęca do wypróbowania nowych rozwiązań starych problemów, zwiększając dzięki temu swoją pewność siebie i samoświadomość. Poprzez przeanalizowanie naszych typowych reakcji, zdajemy sobie sprawę z ze złych nawyków. Niektóre z opisanych technik pomogą nam to zauważyć, jednocześnie zmieniając naszą perspektywę i zachęcając nas do wyeliminowania niekorzystnych zachowań.

Przekaz tej książki jest bardzo prosty: menedżerowie dostają garść informacji, dzięki którym przestają kontrolować wszystko dookoła, a stają się profesjonalnymi trenerami.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.