Dying for a Paycheck

Autor: Jeffrey Pfeffer

5 lutego 2018
zdjęcie - Dying for a Paycheck
W pewnej ankiecie, 61% pracowników wyznało, że ich miejsca pracy przyprawiają ich o ból głowy, a 7% osób powiedziało, że z tego samego powodu zostało poddanych leczeniu. Stres w pracy kosztuje amerykańskich pracowników ponad 300 miliardów rocznie, a liczba zgonów może zwiększać się o 120 000 osób z każdym kolejnym rokiem. W Chinach, 1 milion ludzi rocznie umiera z przepracowania. Ludzie dosłownie umierają dla pieniędzy. Należy z tym jak najszybciej skończyć.

Profesor Uniwersytetu Stanforda, Jeffrey Pfeffer, który jak do tej pory pisał o sile, rozwoju przywództwa i potrzebie większej ilości praktyk zarządzania opartych na dowodach, przygląda się zagrożeniom zdrowia wynikającym ze współczesnego życia zawodowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem.
Szkolenia powiązane z tym tematem: pracuj z głową, miej serce do pracy, efektywne zarządzanie czasem.
 
W tej bardzo aktualnej, prowokacyjnej książce, autor zaznacza, że wiele cech wspólnych nowoczesnego zarządzania, takich jak długie godziny pracy, konflikt pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym oraz niepewność ekonomiczna są czynnikami toksycznie wpływającymi na pracowników – ranią ich zaangażowanie, zwiększają przychody i jednocześnie niszczą zdrowie fizyczne oraz psychiczne ludzi – co tym samym ma niekorzystny wpływ na wyniki firmy. Uważa, że stabilność i życiowa równowaga powinny być tak samo ważne, jak zarządzanie środowiskiem pracy.

Nie musisz wybierać ekstremalnego zawodu, aby zmierzyć się ze szkodliwym na zdrowie, prawdopodobnie zagrażającym życiu miejscem pracy. Wystarczy o to zapytać starszego menedżera finansów i jego pracę, która w przeszłości dzielona była pomiędzy kilku pracowników, a od niego często wymagała nieprzespanych nocy w biurze. Ostatecznie wpędziła go w uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Albo oddanego swojej pracy producenta wiadomości telewizyjnych, którego zaangażowanie w to, co robił skutkowało otyłością. Nie miał on bowiem czasu na zdrowe odżywianie się i regularne ćwiczenia. Albo specjalistę od marketingu, który zaczął przyjmować antydepresanty tydzień po przejęciu nowego stanowiska.

W „Dying for a Paycheck”, Jeffrey Pfeffer zestawia ze sobą ogromną ilość dowodów i przykładów z każdego zakątka świata, aby odkryć przed czytelnikami frustrującą prawdę o nowoczesnym życiu zawodowym: firmy zezwalają na stosowanie pewnych praktyk zarządzania, które doprowadzają pracujących do choroby, a nawet śmierci, a metody te, pomimo pozorów, nie zwiększają produktywności ani zysku netto, tylko stawiają przedsiębiorstwa na przegranej pozycji.

Odkrywając przed czytelnikami bardzo ważne tematy, takie jak zwolnienia, ubezpieczenia zdrowotne, konflikt pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, godziny pracy, autonomia w pracy i dlaczego ludzie pozostają w toksycznych środowiskach, Pfeffer oferuje liczne wskazówki i praktyczne rozwiązania, które każdy z nas – pracownicy, pracodawcy i rząd – może stosować, aby poprawić dobre samopoczucie ludzi w miejscach pracy.

Musimy obudzić się i stać się bardziej świadomymi niebezpieczeństw i ogromnych kosztów dzisiejszych miejsc pracy, twierdzi autor. „Dying for a Paycheck” to wezwanie do ruchu społecznego, skupiającego się na zrównoważonym rozwoju człowieka. Pfeffer wyraźnie daje do zrozumienia, że środowisko, w którym pracujemy jest tak samo ważne, jak to, w którym żyjemy i poprzez tę bardzo istotną książkę, otwiera nam oczy i pokazuje, jak możemy sprawić, aby nasze miejsca pracy były lepsze i zdrowsze.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.