Winning znaczy zwyciężać

Autor: Jack Welch

5 lutego 2018
zdjęcie - Winning znaczy zwyciężać
Jack Welch wie jak wygrywać. Podczas swojej czterdziestoletniej kariery w General Electric, doprowadził firmę, rok po roku, do globalnego sukcesu na wszystkich rynkach i pomimo brutalnej konkurencji. Jego uczciwy, perfekcyjny styl zarządzania stał się złotym standardem w biznesie, skupiając się na ludziach, pracy zespołowej i korzyściach.

Kiedy Welch przeszedł na emeryturę w 2001 r., oddając stanowisko przewodniczącego i CEO General Electric, zaczął podróżować po świecie, rozmawiając z ponad 250 000 ludźmi i odpowiadając na ich pytania z wszystkich możliwych dziedzin wiedzy.

Zainspirowany swoją widownią i ich chęcią zdobywania wiedzy oraz wskazówek, Welch napisał zarówno pragmatyczną, jak i filozoficzną książkę, która ma być uważana za biblię biznesu dla przyszłych pokoleń. Zawiera odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, które ludzie napotykają w pracy oraz poza nią.

Celem Welcha jest rozmowa z ludźmi ze wszystkich szczebli organizacji, z małych i dużych firm. Jego widownia składa się z pracowników z linii montażowej, jak i absolwentów MBA, z kierowników projektów, jak i wyższej kadry zarządzającej. Jego głównym założeniem jest pomoc ludziom, którzy marzą o odniesieniu sukcesu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy managerów i liderów na szkolenie recognition. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.
 
Welch rozpoczyna swoją książkę od wstępu zatytułowanego „Underneath It All”, w którym opisuje swoją filozofię biznesu. Odkrywa znaczenie wartości, szczerości, zróżnicowania oraz godności. Główna część książki poświęcona jest wiedzy praktycznej. Podzielona jest na trzy mniejsze części. W pierwszej z nich autor zagląda wewnątrz firmy, poczynając od przywództwa, a kończąc na typowaniu zwycięzców w celu wprowadzenia zmian. Druga część zajmuje się warstwą zewnętrzną: konkurencją, strategiami, przejęciami i metodą sześć sigma. Kolejna sekcja zajmuje się zarządzaniem karierą – od znalezienia odpowiedniej pracy do osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

W „Winning znaczy zwyciężać” Welch opisuje jego filozoficzne podejście do zarządzania. Książka bogata jest w liczne przykłady z jego własnej kariery w GE. Jedną z przytaczanych przez niego historii jest ta mówiąca o jego pierwszym ogromnym błędzie. Na początku swojej kariery Jack prowadził fabrykę i był odpowiedzialny za eksplozję jednego z urządzeń. Po tym wypadku autor był pewien, że straci swoją pracę, ale zamiast tego został zapytany o to, czego dzięki temu wydarzeniu się nauczył. Można sobie wyobrazić, jak wielkie wrażenie wywarło na nim to podejście. Zaczął je więc stosować przez całą swoją dalszą karierę. Sukces również ma swój koszt i Welch jest na te koszty bardzo otwarty. Przyznaje, że nie radził sobie z utrzymaniem równowagi pomiędzy życiem prywatnym i pracą i przez to nie nawiązał dobrych relacji ze swoimi dziećmi, kiedy te były jeszcze małe. Częściowo może to być usprawiedliwione pokoleniowym sposobem myślenia, ponieważ wtedy taka sytuacja nie była uznawana za coś złego, a życie prywatne nigdy nie stanowiło priorytetu. Ta książka pokazuje za to, jak odnieść sukces w obu sferach życia przy użyciu praktycznych wskazówek autora.  

Optymistyczny, nie przyjmujący żadnych wymówek sposób myślenia Welcha jest bardzo intrygujący. Bogata w zabawne anegdoty książka „Winning znaczy zwyciężać” oferuje szczegółowy wgląd, oryginalne poglądy i rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów, które zmienią sposób, w jaki ludzie myślą o swojej pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.